Výplata majetku drobných akcionářů je ohrožena

Více než 300 tisíc akcionářů má v současné době zablokovaný majetek v investičních fondech sdružených v Unii investičních společností. Celková výše blokovaného majetku dosahuje 12 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem je série žalob minoritního akcionáře Jana Vokrouhleckého, který zpochybňuje proces přeměny investičních společností z kupónové privatizace na otevřené podílové fondy. Série žalob, které Jan Vohrouhlecký společně s právníky podal, se týká rovněž fondů, které se už otevřely. V tomto případě ale podle člena předsednictva Unie investičních společností Ivana Foltýna podílníkům nehrozí, že by se ke svému majetku nedostali.

Jak Foltýn řekl ČRo 1 - Radiožurnálu, neumí si vůbec představit proces, během něhož by se subjekt, který byl přeměněn a pravomocně vymazán z obchodního rejstříku, zpětně transformoval na právnickou osobu. K tomuto zpětnému procesu podle něj nemůže dojít.

Bohumír Mazáč, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme