Vyplavené firmy přestávají platit zdravotní pojištění

Povodňové škody začínají teprve teď, s určitým časovým odstupem, komplikovat také finanční situaci ve zdravotnictví. Poměrně dost firem v postižených oblastech totiž přestává platit zdravotní pojištění a žádá o několikaměsíční odklad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Podle Všeobecné zdravotní pojišťovny může toto přechodné období trvat asi 4 měsíce. Čím dál víc firem totiž přestává zdravotní pojištění za své zaměstnance posílat. Peníze dávají na odstraňování povodní. Výpadky v placení pojistného potvrzuje největší zdravotní pojišťovna už za měsíc srpen. VZP sice slibuje, že dlužníky zatím nebude penalizovat. I tak musí každý o odložení plateb požádat. "Samozřejmě musí každý ten, kdo se do té situace dostal, musí o to požádat, protože tak to říká zákon."

Podle ředitelky Jiřiny Musílkové by rozhodčí komise VZP měla v nejbližších dnech zveřejnit podrobnější pokyny pro ty, kteří kvůli povodním přechodně nemohou zdravotní pojištění odvádět.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme