Vyřazení Arevy z tendru na Temelín je podle Paříže nedorozuměním

Francouzské ministerstvo zahraničí se diví vyřazení společnosti Areva z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Odvolací proces by podle něj mohl veškerá nedorozumění vyjasnit. ČEZ zdůvodnil vyřazení Arevy tím, že nesplnila požadavky veřejné zakázky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín | Zdroj: ČTK

Mluvčí francouzské diplomacie Vincent Floreani řekl, že rozhodnutí bylo založeno na právních úsudcích, které jsou velmi neobvyklé při podobných mezinárodních tendrech a v takové fázi procesu.

Rozhodnutí bylo podle něj o to překvapivější, že francouzská strana vedla úzký dialog s českými úřady na všech úrovních.

Francouzské úřady si přejí, aby se při odvolacím řízení vyjasnila případná nedorozumění, dodal mluvčí ministerstva zahraničí.

Není příliš obvyklé, aby se představitelé diplomacie takto otevřeně vyjadřovali k obchodním tendrům. O rozhodnutí ČEZ osobně informoval český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg svého francouzského kolegu Laurenta Fabiuse během návštěvy Paříže před dvěma týdny.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme