Výrobce cigaret a EU budou společně bojovat proti pašování

Společnost Imperial Tobacco se dohodla s Evropskou unií na potírání pašování cigaret. Podepsaly spolu dohodu o spolupráci v boji proti nezákonnému obchodu s tabákovými výrobky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cigarety-stánek

cigarety-stánek

Dohoda obsahuje přísná ustanovení a pravidla, která orgánům Unie umožní účinnější zásahy proti zločineckým skupinám nejen v Evropě, ale i jinde ve světě. Mělo by být snazší vystopovat, odkud pocházejí výrobky Imperial Tobacco a jestli nejde o padělky.

Společnost má například na krabičky cigaret psát, pro jaké trhy jsou její výrobky určené. Velká balení cigaret mají mít strojově čitelné kódy, aby se dalo sledovat, odkud a kam cestují.

Pašeráci cigaret vydělávají na neplacení daní ve státech, kam tabákové výrobky dodávají. Každý rok tak členské země Unie přicházejí na daních asi o 10 miliard eur. Dohoda Evropské unie s Imperial Tobacco zaručuje Bruselu příjem asi 207 milionů eur v příštích 20 letech jako příspěvek tabákové firmy na boj proti pašování cigaret.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme