Výrobce cigaret a EU budou společně bojovat proti pašování

Společnost Imperial Tobacco se dohodla s Evropskou unií na potírání pašování cigaret. Podepsaly spolu dohodu o spolupráci v boji proti nezákonnému obchodu s tabákovými výrobky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cigarety-stánek

Dohoda obsahuje přísná ustanovení a pravidla, která orgánům Unie umožní účinnější zásahy proti zločineckým skupinám nejen v Evropě, ale i jinde ve světě. Mělo by být snazší vystopovat, odkud pocházejí výrobky Imperial Tobacco a jestli nejde o padělky.

Společnost má například na krabičky cigaret psát, pro jaké trhy jsou její výrobky určené. Velká balení cigaret mají mít strojově čitelné kódy, aby se dalo sledovat, odkud a kam cestují.

Pašeráci cigaret vydělávají na neplacení daní ve státech, kam tabákové výrobky dodávají. Každý rok tak členské země Unie přicházejí na daních asi o 10 miliard eur. Dohoda Evropské unie s Imperial Tobacco zaručuje Bruselu příjem asi 207 milionů eur v příštích 20 letech jako příspěvek tabákové firmy na boj proti pašování cigaret.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme