Vyrovnání s Vítkovicemi přijala více než třetina věřitelů

Přes 900 z asi 2000 věřitelů se rozhodlo přijmout nabídku hutní a strojírenské akciové společnosti Vítkovice na soudní vyrovnání a nahlásilo své pohledávky u Krajského obchodního soudu v Ostravě do čtvrtka 26. října, což byl poslední termín pro jejich přihlášení. Podle finančního ředitele Vítkovic Zdeňka Šmejkala činí celkový objem pohledávek zhruba 12 miliard Kč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Šmejkala je velmi důležité, že mezi 900 přihlášenými jsou všichni velcí věřitelé. Mezi těmi, kteří na nabídku nereagovali, převládají věřitelé s pohledávkami o několika desítkách tisíc korun. Klíčovým datem, které rozhodne o přijetí vyrovnání, bude středa 1. listopadu. Aby bylo hlasování úspěšné, musí se pro vyrovnání vyslovit více než 50 procent zúčastněných věřitelů a zároveň musí být schváleno kvalifikovanou věřitelskou většinou, která představuje 75 procent všech přihlášených nezajištěných pohledávek. V případě, že vyrovnání neprojde, mohl by podnik skončit v konkursu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme