Výsledková sezona v USA je v plném proudu. Lákají technologie

Americké firmy reportují své výsledky. Pozornost nyní poutá zejména sektor technologií. Analytiky v minulém týdnu navnadil výrobce počítačových čipů Intel, který nahlásil nejvyšší zisk za posledních deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorská burza | Foto: Milan Kopp

Včerejší čísla od IBM a Texas Instrument už ale tak přesvědčivá nebyla. Akcie těchto firem na to zareagovaly krátkodobým propadem až o 6 procent, i přesto nakonec zavíraly v zelených.

Před tím, než výsledky nahlásí vlajkové lodi celého sektoru jako je Microsoft, tak roste napětí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Světě o deváté se mluvilo o výsledcích IT firem

Analytika společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský ve Světě o deváté uvedl, že by byl v nákupu akcií technologických firem, které dnes a nebo během příštích dní nahlásí své výsledky, opatrný. A vyčkal by dalších údajů.

Sázka na větší firmy

„Osobně bych sázel na větší firmy jako je Apple a Yahoo.“ Ty mají ohlásit výsledky dnes a do konce týdne se k nim přidají například Qualcomm nebo Microsoft.

Moravynský připomněl, že evropské IT firmy své výsledky ještě nereportovaly. „Například Nokia má dlouhodobě problém s konkurencí a dnes probleskly zprávy, že začíná hledat nové vedení. Stále platí, že to hlavní v sektoru IT firem se děje v Americe.“

„V současné době jsme v situaci, kdy po roce stabilizace světové ekonomiky přeci jen začíná docházet růstový dech. Jakési riziko druhého dna, poklesu, tady určitě je,“ míní Moravanský, podle něhož nejsme v sektoru IT na prahu velmi růstového období.

Milan Kopp, Roman Chlupatý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme