Výsledky společnosti NWR zklamaly

Společnost New World Resources ve třetím čtvrtletí zaostala za očekáváním. Zisk majitele uhelných dolů totiž činil 48,5 milionu eur. Trh přitom předpovídal o více než 22 milionů více. Tržby společnosti tak dosáhly úrovně 408,4 milionu eur, čímž zaostaly za předpovědí trhu o zhruba 32 milionů eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba uhlí | Foto: www.okd.cz

I přestože výsledky firmy výrazně zaostaly za očekáváním, tak si analytik Fio banky David Brzek myslí, že hospodářsky si NWR vede dobře a v budoucnu se její výsledky zlepší: „Hospodaření firmy se podstatným způsobem nadále zlepšuje. V meziročním vyjádření je tam velmi výrazný nárůst, kdy se dostali z loňské ztráty. Ale i na mezikvartální úrovni jsou vidět lepší výsledky, kdy se vyšší ceny projeví v jejich hospodaření. Firma hospodaří dobře a její hospodaření se zlepšuje.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o vývoji společnosti New World Resources na Rádiu Česko rozebral analytik Fio banky David Brzek

„Na druhou stranu je pravda, že někteří analytici očekávali i vyšší tempo růstu. My jsme ale byli spíš umírněnější v těchto odhadech. Důležité pro další vývoj bude to, jak si firma bude po hospodářské stránce vést dále,“ dodává Brzek.

Akcie NWR včera posílily o 3,23 procenta na 224 korun. Po únorovém propadu na 170 korun a maximu u 290 korun v dubnu tak od září oscilují kolem 220 korun. To se podle analytika do konce roku výrazně nezmění.

„Myslím si, že dnešní reakce bude spíše negativní. Pokud se ale podíváme na delší období, alespoň několik měsíců, tak já si myslím, že se titul bude posouvat na vyšší úrovně. Do konce roku s největší pravděpodobností hranici 250 korun asi nepřekoná, ale v průběhu příštího roku si myslím, že se bude obchodovat výrazněji nad touto úrovní,“ předpokládá David Brzek.

Roman Chlupatý, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme