Výstavba dálnic je letos rekordní

Rekordně rychlé je letos tempo výstavby dálnic. Staví se šest tahů v celkové délce přes sto kilometrů. Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Petra Laušmana je to historicky ojedinělá situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

"Rozestavěnost je po letech velmi vysoká. Letos v říjnu zprovozníme dálnici D 1 od Vyškova směrem na Kroměříž až za Vrchoslavice. Také plánujeme další výstavbu. Už začala výstavba v oblasti Kroměříže, která je na stejné komunikaci," řekl Laušman. Do konce roku se řidiči projedou také po pokračování dálnice D 11 u Chlumce nad Cidlinou.

Provoz letos zkomplikují na mnoha místech také opravy dálnic. Na nejfrekventovanější dálnici D 1 se plánují opravy celkem na sedmnácti místech. Rekonstruovat se bude například most na 53. kilometru a od června do konce listopadu tak bude uzavřen celý pravý jízdní pás.

Ředitelství silnic a dálnic podle ředitele Petra Laušmana přijalo několik opatření, kterými chce dopravní komplikace způsobené opravami omezit. Na trase mezi Prahou a Brnem se například budou povolovat maximálně tři uzavírky. "Snažíme se o to, aby na D 1 byly stále průjezdné, i když třeba zúžené, čtyři pruhy. Ne všude to lze, protože někde, například u oprav mostů není možno polovičku mostu ponechat průjezdnou a opravovat jej jenom z poloviny," dodal Laušman.

Pavla Dluhoschová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme