Výstavba dálnic je letos rekordní

Rekordně rychlé je letos tempo výstavby dálnic. Staví se šest tahů v celkové délce přes sto kilometrů. Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Petra Laušmana je to historicky ojedinělá situace.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

"Rozestavěnost je po letech velmi vysoká. Letos v říjnu zprovozníme dálnici D 1 od Vyškova směrem na Kroměříž až za Vrchoslavice. Také plánujeme další výstavbu. Už začala výstavba v oblasti Kroměříže, která je na stejné komunikaci," řekl Laušman. Do konce roku se řidiči projedou také po pokračování dálnice D 11 u Chlumce nad Cidlinou.

Provoz letos zkomplikují na mnoha místech také opravy dálnic. Na nejfrekventovanější dálnici D 1 se plánují opravy celkem na sedmnácti místech. Rekonstruovat se bude například most na 53. kilometru a od června do konce listopadu tak bude uzavřen celý pravý jízdní pás.

Ředitelství silnic a dálnic podle ředitele Petra Laušmana přijalo několik opatření, kterými chce dopravní komplikace způsobené opravami omezit. Na trase mezi Prahou a Brnem se například budou povolovat maximálně tři uzavírky. "Snažíme se o to, aby na D 1 byly stále průjezdné, i když třeba zúžené, čtyři pruhy. Ne všude to lze, protože někde, například u oprav mostů není možno polovičku mostu ponechat průjezdnou a opravovat jej jenom z poloviny," dodal Laušman.

Pavla Dluhoschová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme