Výstavba nové ranveje na pražské Ruzyni by znamenala 17 tisíc nových míst

Lidé zaměstnaní na pražském ruzyňském letišti se zatím o práci bát nemusí. Vedení letiště a okolní obce, kde většina zaměstnanců bydlí, se dohodli na společném postupu proti případnému propouštění. Chtějí především společně koordinovat různá opatření, která by měla úbytku pracovních příležitostí zamezit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letecký pohled na Letiště Praha

letecký pohled na Letiště Praha | Foto: Letiště Praha

Podle generálního ředitele letiště Miroslava Dvořáka by hospodářský rozvoj podpořila i výstavba plánované paralelní dráhy:

"V areálu Letiště Praha pracuje 17 500 zaměstnanců. Současné makroekonomické studie, které jsme zpracovali s výhledem do roku 2020 hovoří o tom, že v případě vybudování paralelní dráhy jsme schopni nabídnout o dalších 17 tisíc pracovních míst více."

Letiště otevře kolmou ranvej i pro noční lety

Letiště Praha a okolní obce se zároveň dohodli, že záložní dráha se smí v omezeném rozsahu používat i v noci. Při pravidelné opravě hlavní dráhy v termínu 7. až 17. září se proto provoz přesune na kolmou ranvej, pro kterou platí zákaz letů od půlnoci do páté hodiny ranní.

Obce povolily částečné využití dráhy i v noci proto, aby letišti nevznikla omezením provozu ztráta. "Běžný provoz je přes 30 letů, my jsme souhlasili maximálně s 6 přílety a 6 odlety v čase pěti hodin, nikoli každou hodinu ale v součtu," popsal starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Jan Herget, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme