Z huti ArcelorMittal v Ostravě za vysoké odstupné odejde 630 lidí

Z hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava odejde 630 zaměstnanců. Za dobrovolnou výpověď dostanou až dvouletý plat, to znamená až 750 tisíc korun. Firma zveřejnila první odhad, který vychází ze zájmu zaměstnanců o takzvané „zlaté padáky". Ostravská huť výrazně sníží počet zaměstnanců kvůli situaci na ocelářském trhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravský ArcelorMittal | Zdroj: ČTK

Odchod stovek lidí prý výrobu neohrozí, protože se nepočítá s rušením provozů.

„Probíhají přesuny mezi jednotlivými pozicemi, abychom umožnili odchod co nejvíce zaměstnancům, kteří o to požádali. Je fakt, že hlavní vlna odchodů je teď k 31. lednu, ale jsou některé pozice, kdy zaměstnanci budou odcházet ještě během únor a března, protože musí třeba pracovat na některých úkolech,“ řekla Radiožurnálu mluvčí společnosti Věra Breiová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k odchodu 630 zaměstnanců huti ArcelorMittal v Ostravě přinesl ve Světě o jedné na Rádiu Česko Martin Knitl

Podle odborového předáka ArcelorMittal Ostrava Vítězslava Praka bude odchod 630 lidí znamenat složitou situaci pro ty zaměstnance, kteří v huti zůstanou. Zároveň se obává, že mnozí propuštění nebudou schopni najít novou práci.

„Nemálo lidí odchází proto, že mají dluhy, mají různé jiné problémy. Spousta lidí na to určitě doplatí, protože přijít o zaměstnání na Ostravsku v dnešní době, a o zaměstnání, které přeci jenom je honorováno docela solidně, si myslím, že je problém,“ uvedl Prak.

Podobný odliv zaměstnanců zažil ArcelorMittal už v roce 2009, tehdy odešlo 1200 lidí. Úřad práce ale žádnou velkou vlnu nezaměstnanosti nepocítil i proto, že odstupné bylo natolik vysoké, že se lidé na úřad práce nehlásili okamžitě.

Martin Knitl, Ondřej Černý, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme