Z Prahy přímo do Filadelfie. Dálkovou linku příští rok zavedou American Airlines

Prahu a americkou Filadelfii spojí od května příštího roku přímá letecká linka. Zajistí ji American Airlines.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti American Airlines odlétá z londýnského letiště Heathrow (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Lety budou k dispozici v letní letové sezóně denně a budou zajišťovány letadlem typu Boeing 767 s kapacitou okolo 200 míst. Ve Filadelfii pak bude možnost přestupu na další lety do destinací v Severní Americe i Karibiku,“ říká mluvčí Letiště Václava Havla Praha Marika Janoušková.

Pražské letiště očekává, že linku každý rok využije asi 60 tisíc cestujících.

„Dlouhodobě jsme usilovali o další přímé spojení z Prahy do Severní Ameriky a jsem rád, že od května 2018 budou moci cestující využít pravidelnou denní linku do Filadelfie. Získáme tak zároveň spojení s klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po USA - například do Los Angeles, San Francisca, Miami nebo Bostonu," řekl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Pravidelná linka do Filadelfie bude už třináctým dálkovým spojením z Prahy a zároveň čtvrtým pravidelným letem na americký kontinent. V současnosti se cestující dostanou z Prahy přímo do New Yorku a taky do kanadského Montrealu a Toronta.

Dálkové linky se z Prahy v posledních letech rozšiřovaly především východním směrem. V červenci například letecká společnost China Eastern Airlines oznámila zájem provozovat lety z Prahy do středočínského města Si-an. Po zahájení jejich provozu v říjnu tak bude mít Praha čtvrté spojení s Čínou po Pekingu, Šanghaji a sečuánském Čcheng-tu. Další novinkou v letovém řádu je spojení Prahy a katarského Dauhá.

Anna Horáčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme