Z Sheffieldu do Londýna přes Berlín. Letadlo vyšlo mladého blogera levněji než vlak

Osmnáctiletý britský bloger zvolil neobvyklý způsob, jak upozornit na předražené jízdenky na vlak. Místo po železnici se vydal na 270 kilometrů dlouhou cestu z Sheffieldu na předměstí Londýna letadlem s přestupem v Berlíně. Pořádně dlouhá letecká oklika ho přitom vyšla levněji než lístek na vlak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo | Foto: Fotobanka Pixabay

Mladý bloger Jordon Cox si všiml, že cena za dvě letenky nízkonákladových aerolinek z Midlands do Berlína a z Berlína do Londýna stojí oproti jízdě vlakem méně než polovinu. A tak to rovnou prakticky vyzkoušel.

Celou cestu natáčel na kameru. Na letiště dojel autobusem, v Berlíně pak strávil sedm hodin procházkou a bezplatnou prohlídkou vládních budov, k obědu si dal currywurst a po příletu do Londýna zbytek cesty dojel znovu autobusem.

Celkem ho denní výlet vyšel na 44 liber, tedy 1500 korun, což je stále zhruba o 300 korun méně, než kdyby jel vlakem.

Jordon Cox si dal také tu práci, aby ověřil, jestli se dá podobně ušetřit na jiných trasách. Zjistil třeba, že cesta letadlem z Bristolu do Newcastlu přes irský Dublin vyjde o 60 liber levněji, a výlet Londýna do Manchesteru přes italský Milán dokonce o skoro 70 liber levněji než vlak.

Viktor Daněk, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme