Z vedení CzechInvestu byl odvolán manažer s problematickou minulostí

Z čela státní agentury CzechInvest jen po pár týdnech ve funkci odchází manažer Pavel Jaroš. V minulosti byl trestně stíhán kvůli machinacím při rekonstrukcích ambasád. Za vlády Miloše Zemana působil jako generální sekretář ministra zahraničí Jana Kavana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CzechInvest | Foto: CzechInvest

Mluvčí CzechInvestu Lucie Králová Radiožurnálu odvolání Jaroše potvrdila, důvody ale neupřesnila. "Každý pracovník, který nastoupil nově do CzechInvestu, má tříměsíční zkušební dobu, a to odvolání proběhlo ve zkušební době," uvedla Králová.

Jaroš je podle mluvčí momentálně na nemocenské, odvolání mu bylo posláno poštou. Na post finančního ředitele po Jarošovi už agentura vypsala výběrové řízení.

Jaroš udělal největší kariéru v době vlády Miloše Zemana, kdy se stal generálním sekretářem ministra zahraničí Jana Kavana. Jako svého nástupce si jej vybral tehdejší sekretář Karel Srba, který rezignoval kvůli nevýhodnému pronájmu budovy resortu v Moskvě. Jaroš byl později spolu se Srbou obviněný z finančních machinací při rekonstrukcích ambasád, soud ale celou kauzu zastavil.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme