Za novoroční slevové akce vyměřila inspekce pokutu

Nedostatky při lednovém výprodeji zboží by mohly přijít Carrefour až na jeden milion korun. Tak vysoká může být pokuta, kterou řetězci uloží Česká obchodní inspekce. Ta uzavřela kontrolu právě dnes. Co z ní vyplynulo?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povánoční slevy | Foto: Ivan Babej

Kontroloři se vypravili do 10 hypermarketů Carrefour a jen ve dvou pražských bylo vše v pořádku. V Plzni jim předražili nákup, v Brně zase lidem nabízeli v letáku výrobky, které v prodejně vůbec nebyly. Také údaje o výši slev byly často zavádějící, říká ředitel inspekce Jiří Pěkný. Inzerované ceny byly vyšší než ty skutečné. Ve 20 případech ze 112 kontrol navíc u výrobků chyběly české návody. "Zjištěné závady byly natolik závažné, že Česká obchodní inspekce uloží postih až do výše 1 miliónu korun českých, a to v horní hranici."

Carrefour zatím závěry kontroly nemá k dispozici, a jeho mluvčí proto nechtěla říci, zda pokutu zaplatí. Francouzský řetězec ale zřejmě nebude jediným hříšníkem. Kontroloři se vydali i do dalších hypermarketů a Jiří Pěkný naznačil, že pochybení zjistili i tam. Výsledky mají být k dispozici v úterý.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme