Za řízení letů NATO nebo záchranné služby by měl stát platit

Náklady spojené s řízením státních letů, ale i letů letecké záchranné služby nebo armád NATO by měl podniku Řízení letového provozu v budoucnu proplatit stát. Počítá s tím návrh, který vládě předkládá ministr dopravy Milan Šimonovský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pilot v kokpitu | Foto: SAAB-BAE Systems

Návrh vychází z nařízení Evropské komise. Stát má za zmíněné lety začít platit od ledna roku 2008. Podle mluvčí ministerstva dopravy Marcely Žižkové přijde toto rozhodnutí státní pokladnu na 140 milionů korun pro rok 2008. "Je možné to hradit různými způsoby. Například z jediné nově zřízené položky státního rozpočtu nebo například z rozpočtové kapitoly všeobecná pokladní správa," doplnila Žižková.

Návrh, který ministr bude předkládat ve vládě svým kolegům, vychází z nařízení Evropské komise. To stanoví, že náklady spojené s poskytováním letových provozních služeb letům osvobozených od zpoplatnění budou státem transparentně hrazeny poskytovateli těchto služeb.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme