Za výběry z bankomatů platíme více

Vybírání peněz z bankomatů je ode dneška dražší. Poplatky za výběr se zvýší zejména klientům Československé obchodní banky nebo eBanky. Za výběr hotovosti z vlastních bankomatů zaplatí klienti ČSOB pět korun. 25 korun zaplatí za výběr z bankomatů jiných bank. Důvodem je, podle Pavla Hejzlara z tiskového odboru ČSOB, zdražení mezibankovních poplatků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bankomat | Foto: Jan Rosenauer

Dohoda mezi bankami z loňského roku, kterou iniciovala Česká spořitelna, je totiž zvýšila z 20 na 47 korun. "Tato změna se týká všech klientů ČSOB, klientů Poštovní spořitelny se dotkla už 1. února a již není žádná skupina, kterou by změna čekala", řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Pavel Hejzlar z ČSOB.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Hejzlar - bankomaty ČSOB

Také eBanka zvýšila poplatky za výběry z bankomatů ostatních bank. Za výběr v automatu mimo síť Muzo, tedy u České spořitelny, Živnostenské banky, HVB Bank a sítě Euronet, zaplatí klienti 29,90 Kč. Užití ostatních bankomatů bude klienty stát 24,90 Kč.

Naopak výběry z vlastních bankomatů eBanka zlevní na 4,90 Kč. Dosud banka za použití jakéhokoli bankomatu účtovala devět korun plus čtvrt procenta z vybírané částky.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme