Zadluženou firmu Kovosvit nově vede krizový tým manažerů, lidé dál čekají na výplaty

Na osm stovek zaměstnanců strojírenské společnosti Kovosvit ze Sezimova Ústí stále čeká na červencové výplaty. Firma se kvůli obchodování na východních trzích dostala do finančních problémů. Management sliboval zaměstnancům červencové výplaty do konce srpna. Ani to teď není jisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kovosvit Sezimovo Ústí | Foto: Lucie Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Někteří pracovníci jsou ještě ochotní na výplaty počkat. Management totiž stále vyjednává jak s bankami o odblokování účtů, tak s novými investory, kteří by mohli do firmy přinést peníze.

Alespoň tak aktuální situaci popsalo vedení firmy zaměstnancům na společném setkání. „Stále se jedná. V tomto duchu to bylo celé pojato a představen krizový manažer,“ vysvětluje předseda základní odborové organizace Kovosvitu Jiří Ryzka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kovosvit v Sezimově Ústí teď jedná s novými investory i bankami, informuje Romana Lehmannová

V Kovosvitu totiž nově působí krizový tým. V něm jsou lidé, kteří pomáhali i jiným českým firmám v podobné situaci. Vedoucím týmu je Petr Karásek: „V tuto chvíli za vedení stále odpovídá představenstvo, pověřený generální ředitel, paj Fajmon na svou funkci rezignoval.“

Za pomoc firmě označil doplacení dlužených mezd. „Zařídit, aby firma nebyla odpojena od energií, aby dodavatelé dále dodávali. Určitým způsobem uklidnit i zákazníky, protože firma je provozně schopbná dál fungovat,“ poznamenal Karásek.

Podle starosty Sezimova Ústí Martina Dostála zvoleného za Zelená pro město nejsou současné problémy Kovosvitu překvapením: „Možná takovým indikátorem byla poměrně častá změna managementu společnosti. Nejen vrcholného, ale i středního managementu.“

Radnice nabídla místním, kteří jsou zaměstnaní v Kovosvitu, bezúročnou půjčku ve výši deseti tisíc korun na půl roku. Jsou také ochotné počkat se zaplacením nájemného v městských bytech.

Vedení Kovosvitu slibuje, že se bude se zaměstnanci scházet každý den tak, aby je mohli informovat o všech aktualitách.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme