Zahraniční firmy do Česka táhne kongresová turistika

V České republice se úspěšně rozvíjí takzvaná kongresová turistika. Stále více zahraničních firem i odborných společností si totiž naši zemi vybírá jako místo pro pořádání různých kongresů a konferencí. Ty pak významně přispívají k plnění tuzemské státní kasy i k růstu českého hospodářství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongresové centrum Praha | Foto: Marek Král

Lidé přijíždějící na kongresy u nás totiž velmi ochotně utrácejí. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to prozradil analytik společnosti MAG Consulting Jaromír Beránek: "Za tyto lidi zpravidla firmy veškeré náklady platí a tito lidé utrácejí zhruba dvakrát více než ostatní turisté. V loňském roce byly devizové příjmy ze zahraničního cestovního ruchu na úrovni 107 miliard korun."

Podle Beránka více než 10 procent z této částky tvoří aktivity spojené s příjmy z kongresového cestovního ruchu. Díky zkvalitňujícím se službám a infrastruktuře láká čím dál častěji kongresové turisty zejména Praha, což podle předsedy Pražské asociace kongresové turistiky Michaela Hvížďaly, potvrzují i mezinárodní statistiky.

"Praha byla v roce 2001 na 24. místě, v roce 2002 už 20. a v roce 2003, kde máme bohužel poslední čísla, byla sedmnáctá. My v tom žebříčku jdeme nejprogresivněji nahoru v porovnání s ostatními světovými kongresovými metropolemi. Rádi bychom se v horizontu následujících tří let dostali mezi prvních deset na světě," uvedl Hvížďala.

Naďa Bělovská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme