Zahraniční investoři si Česko oblíbili

Do České republiky míří stále více zahraničních investorů. Jen během první poloviny letošního roku zprostředkovala Agentura CzechInvest sedmdesát investičních projektů za téměř pětadvacet miliard korun. Díky nim u nás vznikne v nejbližší době téměř osm tisíc pracovních míst a skoro třetina investovaných peněz putuje do Ústeckého kraje, tedy do kraje, kde je spolu se Ostravskem nejvyšší nezaměstnanost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

detail korunové mince | Foto: Česká národní banka

Jana Víšková, mluvčí CzechInvestu poukazuje na to, že se změnila i struktura investic. "Přibližně třetinu investičních projektů už stabilně tvoří investice do technologických center a strategických služeb. Také v rámci jednotlivých průmyslových odvětví se zvyšuje počet projektů výroby s vyšší přidanou hodnotou - dobře je to patrné například u tradičně nejsilnějšího automobilového průmyslu. A právě takové projekty jsou pro růst české ekonomiky nejcennější, protože je u nich jen malá pravděpodobnost, že by se brzy přestěhovaly do konkurenčních zemí."

Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme