Zahraniční obchod skončil nejlépe v historii země

Zahraniční obchod České republiky skončil v červnu přebytkem sedm a půl miliardy korun, to je nejlepší červnový výsledek v historii naší země. Podle analytika Petra Dufka z ČSOB stojí za tímto vynikajícím výsledkem hlavně stále rostoucí vývoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Superb | Foto: Škoda Auto

Hlavním tahounem českého exportu je v tuto chvíli výroba dopravních prostředků, zejména aut. K automobilce Škoda se v letošním roce přidává druhá automobilka, která směřuje svoji produkce především na zahraniční trhy. "Odtud tedy plynou vynikající výsledky, kterých jsme svědky již déle než rok. Předpokládám, že ty výsledky budou pozitivní i v dalších měsících a celoroční přebytek zahraničního obchodu letos dosáhne zhruba 40 miliard korun," řekl analytik.

Na zprávu o výsledku zahraničního obchodu okamžitě zareagovala také naše koruna prudkým posílením a vrátila se k rekordním březnovým hodnotám na úrovni 29 korun a 50 haléřů za Euro.

Ondřej Kubala, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme