Zájem o dovolenou v Egyptě po útocích neklesá

Sobotní útoky na turisty v Káhiře neodradí Čechy od zájezdů do Egypta. Radiožurnálu to řekl Jaromír Beránek ze společnosti Mag Consulting, která se zabývá analýzou cestovního ruchu. Egypt si ročně vybere za cíl své dovolené přes sto tisíc našich občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo útoku v Káhiře | Foto: AFP

Egypt patří mezi deset nejoblíbenějších zemí a ani sobotní znepokojivé události na tom podle Jaromíra Beránka nic nezmění. "Egypt zůstává pro naše turisty stále přitažlivou a levnou destinací, a proto zájem bude nadále trvat," potvrzuje Beránek.

Nejvíce turistů do Egypta vyveze cestovní kancelář Exim Tours. Podle jejího obchodního ředitele Jana Koláčného se obavy z dovolené v Egyptě zatím nijak neprojevují. Společnost se ale na tuto možnost přichystala.

"Zatím nemáme ani jediný případ žádosti o výměnu nebo storno zájezdu v souvislosti s tím, co se stalo v Káhiře minulý týden, ale jsme připraveni klientům, kteří tento zájem projeví, nabídnout jiné zájezdy z nabídky naší cestovní kanceláře," uvedl Koláčný.

Teroristé útočili v hlavním městě Egypta hned dvakrát. Zranili deset lidí včetně čtyři zahraničních turistů, nebyl ale mezi nimi žádný Čech. Podle Koláčného tráví teď dovolenou s Exim Tours v Egyptě asi 1200 Čechů. Přímo v Káhiře není nikdo a tomuto městu se cestovka bude snažit vyhnout i v poznávacích zájezdech.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme