Zájem o košer výrobky roste. Jejich výrobu v Podivíně přijel zkontrolovat rabín z Izraele

Na výrobu ovocných přesnídávek pro děti v jihomoravském Podivíně dohlíží celý tento týden rabín. Zdejší konzervárna je totiž jediná v Česku, která vyrábí kojenecké výživy v takzvané košer kvalitě. Tedy podle striktních rituálních pravidel židovské kuchyně. Závod tyto výrobky kromě Izraele vyváží i do Belgie nebo Anglie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský rabín dohlíží na výrobu košer přesnídávek v Podivíně | Foto: Štěpánka Kadlečková

„Sem do Podivína jsem přijel až z Izraele. Jezdím pravidelně, několikrát do roka. Vždy tu strávím čtyři až pět dnů,“ říká izraelský rabín Benjamin Hoffman plynulou hebrejštinou.

Drobný muž v černém kabátě, se sněhobílými vousy a nezbytnou jarmulkou na hlavě pečlivě prochází výrobní halu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Kadlečková zjišťovala, jak v Podivíně vyrábějí košer přesnídávky

„Dohlížím na to, jak se tady zpracovává ovoce do dětských jídel. Všechno musí být podle předpisů, aby zůstal v ovoci zachován dostatek vitamínů. Chceme, aby tady bylo všechno v pořádku tak, jak má být, a všichni nám tady s tím pomáhají,“ pochvaluje si rabín spolupráci se zaměstnanci konzervárny.

Slovo košer v tomto případě označuje to, co je povoleno k jídlu, co je čisté a správné, vyrobené v souladu s židovskými tradicemi a podle pravidel a nařízení, která pocházejí z židovských náboženských knih.

Výrobě košer produktů se v Podivíně věnují už přes 16 let. Ročně pošlou do Izraele milióny kusů přesnídávek. Za posledních 5 let vzrostl jejich vývoz o 50 %.

dab, Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme