Zajišťovací fond kampeliček začal vyplácet náhrady klientům

Zajišťovací fond družstevních záložen dnes zahájil výplaty náhrad za pojištěné vklady klientům Živnostenské družstevní záložny a Družstevní záložny Třebovická kampelička. Českému rozhlasu to potvrdil mluvčí fondu a Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami Oldřich Zajíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Zajíc upřesnil, výplaty budou probíhat v několika vlnách po dobu přibližně jednoho měsíce u družstevníků, kteří mají řádně vyplněné, zdokumentované a nezpochybnitelné přihlášky. Ti v následujících dnech obdrží poštou šekovou poukázku, která bude vyplacena na ktrémkoliv pracovišti České pošty.

Podle Oldřicha Zajíce bylo na výplaty určeno šest miliard korun získaných vydáním státních dluhopisů. Se dvěma novými záložnami je nyní ve fondu 22 kampeliček. Do dnešního dne fond vyplatil 31 tisícům žadatelů přes dvě miliardy korun. Klienti zbylých zálozen budou odškodněni do konce roku.

Ivo Čelechovský, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme