Zákazníci se budou lépe orientovat v cenách zboží

Prodejci budou muset označit nabízené zboží nejen prodejní cenou za kus, ale i cenou za kilogram, litr nebo metr. Tuto povinnost obsahuje návrh novely zákona o cenách, který na výjezdním zasedání v Karlovarském kraji schválila vláda. Povinnost značit zboží i cenou za jednotku množství má sloužit k lepší orientaci spotřebitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

Novela by měla lidem usnadnit porovnání cen srovnatelných výrobků v odlišném balení. Spotřebitelé se tak budou moci lépe rozhodovat o koupi zboží.

Opatření se má týkat jen zboží, kde má jednotková cena smysl - tedy například potravin, prášků na praní či stavebnin.

Vláda zvýhodní zaměstnavatele, kteří vytvářejí pracovní místa v oblastech s vysokou nezaměstnaností. Například zaměstnavatel, jenž připraví pracovní příležitosti v oblasti s nezaměstnaností o 50 procent vyšší než celostátní průměr, obdrží za každé nové pracovní místo 200.000 korun.

O 15 miliard korun, které vláda slíbila na revitalizaci oblastí postižených těžbou hnědého uhlí, se podělí Ústecko a Karlovarsko. Na výjezdním zasedání v Karlových Varech o tom také informovala vláda. Kolik peněz kabinet Miloše Zemana na revitalizaci pánevních oblastí v severozápadních Čechách dá, ale záleží na konkrétních projektech.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Andrea Bocková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme