Zákon o obnovitelných zdrojích by vláda mohla schválit již za týden

Návrh zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie by mohla vláda schvalovat už příští týden. Na odborné konferenci Solární energie v České republice to uvedl vedoucí podpory obnovitelných zdrojů a úspor energie Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Gebauer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Solární panely | Foto: SXC/Johan Bolhuis

„Návrh je podle Gebauera již připravený k předložení a ke schválený. Sám o sobě ten zákon nepřináší žádné zásadní změny pro fotovoltaiku, protože v tomto sektoru došlo ke změnám již od 1.1. 2011 a od 1.3. 2011, kdy do sítě mohou být připojeny jen takové fotovoltaické elektrárny, které mají výkon do 30 kwh. Ani ty nyní připojované nejsou, protože platí stopstav,“ vysvětluje Barbora Kreuzerová, která konferenci sleduje, a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Odbornou konferenci Solární energie v České republice sleduje Barbora Kreuzerová

„Zákon nicméně řeší například systém výkupu zelených bonusů nebo zavádí povinnost investiční podpory tepla.“

Proti plánovanému zákonu se ale již nyní ozývají kritické hlasy, které říkají, že jsou tam zavedeny nízké limity instalovaného výkonu.

„Ve chvíli, kdy budou překročeny, a to překročení je prakticky jisté, bude to mít za následek, že Energetický regulační úřad za rok 2012 nevypíše žádnou podporu pro fotovoltaickou energii, což se samozřejmě nelíbí investorům ani vlastníkům menších fotovoltaických elektráren,“ uvádí Kreuzerová.

Helena Berková, Barbora Kreuzerová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme