Huawei žaluje amerického regulátora, který firmu označil za hrozbu pro národní bezpečnost

Čínská telekomunikační společnost Huawei zažalovala americkou Federální komisi pro spoje (FCC). Firma považuje za nezákonné rozhodnutí, kterým regulátor označil čínskou firmu za hrozbu pro národní bezpečnost USA. V noci na čtvrtek o tom informovala agentura Reuters. Společnost Huawei zažalovala vládu Spojených států také v březnu za to, že loni zakázala federálním agenturám používat její výrobky.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Huawei ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

FCC na konci listopadu za hrozbu národní bezpečnosti označila vedle společnosti Huawei také čínskou firmu ZTE.

Americké úřady varují Evropu před budováním 5G sítí čínskými firmami. Upozorňují na riziko zneužití dat

Číst článek

Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč).

Telekomunikační regulátor navrhl, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo jinými zařízeními.

Huawei se také nesmí účastnit v USA budování mobilních sítí páté generace (5G) a ke stejnému postupu vybízejí Spojené státy i své spojence.

Firma nyní FCC zažalovala, aby rozhodnutí regulátora zvrátila.

Hon na čarodějnice. Vazby na čínský stát tady nejsou, říká regionální viceprezident Huawei Kedzia

Číst článek

„Zákaz porušuje práva společnosti a zákony schválené Kongresem,“ prohlásil podle portálu Nikkei Asian Review Dennis Amari, který je v Huawei ředitelem pro vztahy s americkou vládou.

Dodal, že verdikt FCC čínskou firmu stigmatizuje a Huawei kvůli tomu nebude moci obchodně růst.

Nikkei Asian Review poznamenal, že až do letošního roku se Huawei držel v pozadí, ale v nedávné době podal po celém světě sérii žalob, mimo jiné za pomluvu ve Francii.

Portál rovněž připomněl únorovou zprávu listu The Wall Street Journal, podle které Huawei pohrozil zažalovat českou vládu za tvrzení, že chytré telefony společnosti nejsou bezpečné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme