Zastavení dodávek ruského plynu na Ukrajinu znepokojuje Evropskou unii

Vedení Evropské unie a Evropskou komisi znepokojuje spor Ruska a Ukrajiny ohledně dodávek plynu. Obávají se o přísun této suroviny dále do Evropy a vyzvaly obě strany k pokračování jednání o řešení jejich sporu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie

Evropská unie

Evropská komise a české předsednictví Unie litují, že se Gazpromu a ukrajinskému Naftogazu nepodařilo uzavřít novou obchodní dohodu. Evropská unie se obává, aby se spor neodrazil také na dodávkách pro členské země, jako to bylo při podobné plynové krizi na začátku roku 2006.

Místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra za české předsednictví Unie uvedl, že všechny existující závazky ohledně zásobování a tranzitu plynu se musejí dodržovat. Eurokomisař pro energetiku Andris Piebalgs prohlásil, že Evropská unie věří, že se může spolehnout na záruky, podle kterých nebudou dodávky plynu na její území ohroženy.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme