ČEZ chce být součástí vládního řešení. Odběratelům s fixovanou vyšší cenou, než je strop, cenu sníží

Největší česká energetická společnost ČEZ předpokládá, že odběratelům s fixovanou cenou vyšší než vládou určený strop cenu sníží právě na vládou stanovenou cenu. Zákazníci platící nižší cenu ji budou platit i nadále. Řekl to mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Dodal, že firma ale ještě musí počkat na příslušný zákon a prováděcí předpis.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektrická energie, ilustrační foto

Zastropování se bude z malých a středních firem týkat u elektřiny těch, které jsou na síti nízkého napětí | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vláda se shodla na zavedení cenového stropu na elektřinu a plyn pro maloodběratele. Strop na silovou elektřinu bez nákladů na distribuci byl stanoven na šest korun za kilowatthodinu, což odpovídá zhruba stropu 200 eur bez DPH (4900 Kč) za megawatthodinu. Koncový zákazník by spolu s distribucí měl za elektřinu platit zhruba 7000 až 9000 korun za megawatthodinu. U plynu by strop měl být stanoven na 3000 korun, což odpovídá stropu zhruba 100 eur za megawatthodinu bez DPH.

Elektřina za šest korun a plyn za tři. Vláda určila maximální ceny energií pro domácnosti

Číst článek

‚Pomoc přijde co nejdříve‘

„Chápeme, že vláda se snaží lidem v současné těžké situaci pomoct. ČEZ chce být součástí tohoto řešení a jsme připraveni vyvinout maximální úsilí, abychom vládní pomoc zákazníkům distribuovali co nejdříve,“ řekl Gazdík.

Vliv na výši záloh bude mít stanovení cenového stropu podle vlády již v listopadu. Za stejné ceny by měly nakupovat i samosprávy či veřejné instituce prostřednictvím státního obchodníka s energiemi. Zastropování se bude z malých a středních firem týkat u elektřiny těch, které jsou na síti nízkého napětí, v případě plynu firem s odběrem do 630 megawatthodin ročně, uvedl v pořadu Události, komentáře České televize ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme