Zdražování cen energií vede v Británii k úvahám o dani z nečekaných zisků

Firma British Gas, která dodává plyn a elektřinu téměř šestnácti milionům britských zákazníků, oznámila rekordní zvýšení cen plynu o 35 procent a elektřiny o 9 procent s okamžitou platností. Poněkud nižší zvýšení cen oznámila minulý týden konkurenční firma EDF.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hořící plyn | Foto: MORA Moravia, a. s.

Firma British Gas zdůvodnila zvýšení cen plynu účtovaných spotřebitelům o 35 procent prudkým stoupnutím velkoobchodní ceny plynu za poslední rok. Poslanci parlamentu a mluvčí skupin spotřebitelů obvinili firmu British Gas z hrabivosti.

List Times cituje člena parlamentního výboru pro obchod a podnikání Lindsaye Hoyla, který označil oznámení British Gas za nepoctivost a dodal, že máloco podtrhuje nutnost zavedení daně z nečekaných zisků jako zvýšení cen, jehož jsme právě svědky.

Zasvěcení pozorovatelé očekávají nepříznivý dopad tohoto oznámení na inflaci - index britských spotřebitelských cen momentálně činí 3.8 procenta.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme