Želeničáři budou jednat o mzdách i zítra

Jen čtvrthodinu trvala schůzka železničních odborářů s vedením Českých drah o mzdách. Předseda Odborového sdružení železničářů Jaromír Dušek oznámil, že nepřišel ani generální ředitel, ani jeho statutární zástupce a zástupci ČD pouze tlumočili stejná stanoviska jako minule. Nebylo tak prý o čem jednat. Dráhy původně navrhovaly průměrné zvýšení platů o 4 a půl procenta, odboráři ale požadují ještě o osm procent víc. Obě strany se dohodly, že se sejdou opět zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak ve stanici | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského měl Vojtěch Zelenka, který na dnešním vyjednávání s odbory zastupoval generálního ředitele drah, veškeré pravomoci pro jednání. Přesto k podpisu dodatku kolektivní smlouvy nedošlo. Jednání budou pokračovat zítra, protože podle Štáhlavského se požadované zvýšení mezd o 8 procent musí znovu posoudit. "Jsou určité ekonomické mantinely, které má ta společnost stanoveny pro příští rok, a je třeba nějakých hlubších analýz, kde je možno posunout údaje. Ani generální ředitel by na místě bez podrobnější analýzy nemohl vpodstatě nezodpovědně prohlásit nebo od boku střelit nějaké číslo, to není možné."

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme