Zeman kritituje jmenování Tůmy guvernérem

Rozhodnutí prezidenta Václava Havla, že do čela České národní banky jmenuje dosavadního viceguvernéra Zdeňka Tůmu kritizoval premiér Miloš Zeman. „Pan prezident tím přijímá plnou odpovědnost za rozhodnutí, které může vést ke zhoršení vývoje české ekonomiky,“ řekl Zeman novinářům před odletem do Budapešti na zasedání Středoevropské iniciativy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiérovi se nelíbí Tůmova ochota zvýšit úrokové sazby, budou-li sílit inflační tlaky. To by vedlo ke zdražení peněz a premiér, jak dnes řekl, se obává, že zvýšení úrokových sazeb by ztížilo přístup k úvěrům pro malé a střední podnikatele. Nadto vytýká Tůmovi členství ve sdružení Lípa.

„Pan Tůma je exponent dvou ucelených a propojených zájmových skupin, skupiny, která se jmenuje Patria Finance a skupiny, která se jmenuje Lípa, a mám velmi silné pochybnosti, zda bude spíše preferovat zájmy české ekonomiky a zda nebude spíše preferovat zájmy těchto dvou skupin,“ řekl Zeman.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme