Země G7 spojuje obava z rostoucích cen ropy

Obavy z důsledků vysokých cen ropy dominovaly jednání ministrů a centrálních bankéřů skupiny G7 ve Washingtonu. Představitelé sedmi nejvyspělejších zemí světa se zabývaly energetickou situací a ochranou hospodářského růstu před negativními faktory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, dolary | Foto: www.archiweb.cz

Prezident George Bush zároveň vyzval Kongres, aby schválil novou energetickou strategii, která by měla zajistit vzrůstající poptávku po energiích.

Zatímco demonstranti uspořádali v parčíku před Světovou bankou a Mezinárodním měnovým fondem v centru Washingtonu malý happening, sešli se finančníci sedmi nejvyspělejších zemí světa a přislíbili rázné kroky při řešení nerovnováh ve světové ekonomice.

Podle náměstka českého ministra financí Tomáše Prouzy bude příchod nového prezidenta Světové banky Paula Wolfowitze znamenat prověrku dosavadní politiky. " Myslím, že je to prostor pro velkou inventurou toho, co dělali. Inventuru toho jestli všechny programy, které zavedli, byli dostatečně efektivní. Jestli se možná nevykládalo příliš prostředků na administraci projektů a jenom málo peněz nakonec nešlo do těch zemí, které pomoc potřebovali," dodal Prouza.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme