Zemědělci mohou naposledy požádat o dotace

Zemědělci mohou dnes naposledy žádat o peníze z Evropské unie a našeho rozpočtu. Celkem se jedná o částku přes 15 miliard. O dotace žádají na zemědělských agenturách, které jsou v bývalých okresních městech. Podle mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Jitky Slukové mají nárok hned na tři dotace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klasy obilí | Foto: Jan Rosenauer

"Předně zemědělci žádají o jednotnou platbu na plochu zemědělské půdy ze zdrojů Evropské unie, k tomu mohou zároveň žádat národní doplňkové přímé platby, ty jsou z našeho rozpočtu, a současně s tím žádají ještě o tzv. vyrovnávací příspěvek, který poskytuje opět unie, a je to kompenzace pro ty, kteří hospodaří v méně příznivých oblastech nebo v oblastech, které mají nějaká ekologická omezení."

Zemědělci, kteří žádost do dnešního dne nestihnou podat, mají šanci ještě do 9. června. V tom případě už jim ale dotace bude snížena, a to o procento za každý pracovní den zpoždění.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme