Zemědělci mohou naposledy požádat o dotace

Zemědělci mohou dnes naposledy žádat o peníze z Evropské unie a našeho rozpočtu. Celkem se jedná o částku přes 15 miliard. O dotace žádají na zemědělských agenturách, které jsou v bývalých okresních městech. Podle mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Jitky Slukové mají nárok hned na tři dotace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klasy obilí | Foto: Jan Rosenauer

"Předně zemědělci žádají o jednotnou platbu na plochu zemědělské půdy ze zdrojů Evropské unie, k tomu mohou zároveň žádat národní doplňkové přímé platby, ty jsou z našeho rozpočtu, a současně s tím žádají ještě o tzv. vyrovnávací příspěvek, který poskytuje opět unie, a je to kompenzace pro ty, kteří hospodaří v méně příznivých oblastech nebo v oblastech, které mají nějaká ekologická omezení."

Zemědělci, kteří žádost do dnešního dne nestihnou podat, mají šanci ještě do 9. června. V tom případě už jim ale dotace bude snížena, a to o procento za každý pracovní den zpoždění.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme