Zemědělci mohou žádat o další evropskou pomoc

Především zemědělci, které postihla srpnová povodeň, mohou získat další pomoc z evropských fondů. Agentura Sapard začne přijímat žádosti o podporu v mimořádném povodňovém kole. Zájemci se mohou ode dneška do 13. prosince přihlásit na pěti regionálních pracovištích agentury v Praze, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Brně a v Českých Budějovicích. Na tuto podporu je vyčleněno zhruba 140 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pole s kombajnem

Žádat lze o finance na obnovu a rozvoj produkce,ale také obnovu a rozvoj vesnic a venkovské infrastruktury. V prvém případě je potřeba předložit protokol o zjištěných škodách způsobených povodní vyhotovený komisí evidující rozsah škod. Ve druhém případě musí být obec uvedena v seznamu obcí postižených povodní a žadatel evidován ve jmenném seznamu osob podle zákona číslo 12/2002 Sb. Šanci získat podporu má každá subjekt, který utrpěl přímé škody v souvislosti s povodněmi a to i v případě, že nežádá podporu na objekty přímo postižené velkou vodou.

Markéta Kaclová, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme