Zetor a Tatra před výběrem strategického partnera

První ze tří možných strategických investorů dnes přišel do brněnského Zetoru, aby provedl hloubkovou kontrolu. Ta by měla trvat přibližně tři týdny. Počátkem září by také mělo být jasné kdo vstoupí jako strategický partner do kopřivnické Tatry. Českému rozhlasu Brno to potvrdila Alice Undusová ze společnosti Odien, která restrukturalizaci řídí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První investor zahájil zevrubnou prohlídku provozu Zetoru v Brně - Líšni. Jeho jméno ale nechtěla Alice Undusová sdělit: "Ivestoři nám neumožnili, abychom sdělovali jejich jména. Pokud toto pověření obdržíme, tak samozřejmě veřejnost informovat budeme." Hloubká kontrola Zetoru by měla trvat asi devět týdnů. Poté Odien vybere a doporučí Konsolidační bance konečného investora pro podnik.

Jako strategického partnera Tatry agentura Odien už v polovině července doporučila americkou společnost SDC International. Alice Undusová zatím odmítla uvést zda je jako kandidát vybrán i někdo jiný. Poslední slovo bude mít totiž vláda. Odien podal podle Ondusové prodejní doporučení na Konsolidační banku, která ho momentálně zvažuje. V případě, že jej banka uzná za vhodné, přesune finální rozhodnutí na českou vládu. "Další provizorium by nebylo vhodné ani únosné," zdůraznila mluvčí.

Radek Mokrý, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme