Kvůli skrytým poplatkům může být neplatný až milion smluv na životní pojištění, tvrdí mluvčí poškozených

Množství Čechů má možná neplatné smlouvy investičního životního pojištění. Finanční arbitr už u dvou klientů pojišťoven pravomocně rozhodl o tom, že jim pojišťovny musí vrátit peníze. Mluvčí poškozených klientů Jiří Chvojka v úterý ale uvedl, že jde o mnohem rozsáhlejší a systémový problém.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpis pod smlouvou (ilustrační foto) | Foto: Michal Jarmoluk | Zdroj: Pixabay

Zatím jsou k dispozici dvě pravomocná rozhodnutí arbitra, a to u klienta České pojišťovny a pojišťovny AXA. Chvojka na základě rozhodnutí popisuje, že okruh dotčených klientů může být velký. „Řádově se tam jedná o milion smluv a škody v řádech desítek miliard korun,“ říká pro Radiožurnál.

'Ohromný orel si tu vyhlíží menší auto.' Perličky z nahlášených událostí sdílí pojišťovny i Zelená vlna

Číst článek

Lidé si ve zmíněných dvou případech stěžovali na to, že je zaskočily velmi vysoké poplatky. Finanční arbitr v jednom případě uvedl, že smlouva je neplatná právě kvůli nejasně popsaným poplatkům, ve druhém případě uvedl, že smlouva má právní vadu.

Pojišťovny se chtějí bránit u soudu. Mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková říká, že nález arbitra se vztahuje pouze ke konkrétnímu případu a rozhodně není možné jej vnímat jako precedenční.

Ondřej Luštinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme