Znovu se bude hlasovat o registračních pokladnách

Vláda se znovu pokusí v parlamentu prosadit povinnost podnikatelů evidovat hotovostní platby na registračních pokladnách. Vyplývá to z návrhu zákona o evidenci plateb pro účely správy daní, který předložilo ministerstvo financí a které dnes schválil kabinet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povinnost evidovat hotovostní platby na registračních pokladnách má být uložena všem obchodníkům od roku 2003. Přínos této úpravy je podle ministra financí Pavla Mertlíka jednoznačný - zvýšení kázně plátců daně z přidané hodnoty.

Ministři dále přerušili jednání o výplatě půlmiliardového příspěvku třem tisícovkám horníků, kteří do čtyř let přijdou kvůli spuštění Temelína o práci. Dosavadní legislativa tento způsob podpory zatím neumožňuje. Vláda dále odmítla návrh zákona, kterým chtěli poslanci čtyřkoalice chránit obyvatelstva před takzvanými bojovými psími plemeny, a konstatovala, že současná právní úprava tento problém řeší dostatečně.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme