Znovu se bude hlasovat o registračních pokladnách

Vláda se znovu pokusí v parlamentu prosadit povinnost podnikatelů evidovat hotovostní platby na registračních pokladnách. Vyplývá to z návrhu zákona o evidenci plateb pro účely správy daní, který předložilo ministerstvo financí a které dnes schválil kabinet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Povinnost evidovat hotovostní platby na registračních pokladnách má být uložena všem obchodníkům od roku 2003. Přínos této úpravy je podle ministra financí Pavla Mertlíka jednoznačný - zvýšení kázně plátců daně z přidané hodnoty.

Ministři dále přerušili jednání o výplatě půlmiliardového příspěvku třem tisícovkám horníků, kteří do čtyř let přijdou kvůli spuštění Temelína o práci. Dosavadní legislativa tento způsob podpory zatím neumožňuje. Vláda dále odmítla návrh zákona, kterým chtěli poslanci čtyřkoalice chránit obyvatelstva před takzvanými bojovými psími plemeny, a konstatovala, že současná právní úprava tento problém řeší dostatečně.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme