Zpronevěřili čtyři miliony, obvinila policie cizince se společníky. Okradenou firmou je Koh-i-noor

Policie obvinila ze zpronevěry čtyř milionů korun trojici spolupachatelů. Dva muži a jedna žena nezaplatili tuto částku za zboží odebrané od známé českobudějovické firmy, před zahraničními klienty se navíc prezentovali jako dceřiná firma poškozené společnosti. Policie to v sobotu uvedla na svých webových stránkách, podle informací ČTK je poškozenou firmou výrobce kancelářských potřeb Koh-i-noor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hospodářská kriminalita (ilustrační). | Foto: Fotobanka Profimedia

Trojice je stíhána na svobodě a hrozí jí trest vězení od dvou do osmi let. Policie muže a ženu obvinila ještě z trestných činů zatajení cizí věci a porušení práv k ochranné známce.

Sedmačtyřicetiletý cizinec se svou manželkou a pětačtyřicetiletým společníkem uzavřeli s českobudějovickou firmou smlouvu. Tvrdili, že zboží budou distribuovat na zahraniční trhy.

"Bez souhlasu poškozené společnosti používali její chráněné označení. Jméno, symboly i znaky renomované společnosti zneužívali na svých propagačních materiálech, razítku, hlavičkových papírech i potisku vozidel, ale také na internetových stránkách, které vzbuzovaly v obchodních partnerech zdání, že společnost tří obviněných je dceřinou firmou poškozené společnosti," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Několik firem podle něj poslalo peníze za zboží určené pro českobudějovickou společnost právě stíhaným mužům a ženě. Šlo celkem o částku 200 000 korun. Obvinění tento fakt poškozené firmě nesdělili. Podle Matznera jim nyní hrozí až osmileté vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme