British Airways i Lufthansa ruší všechny přímé lety do pevninské Číny. Chtějí chránit zákazníky a posádky

Britská letecká společnost British Airways ve středu oznámila, že s okamžitou platností ruší kvůli epidemii koronaviru všechny přímé spoje s pevninskou Čínou. Učinila tak krátce poté, co britské ministerstvo zahraničí vyzvalo, aby Britové do země necestovali, pokud to není nezbytně nutné. Ke stejnému kroku přistoupila ve středu odpoledne německá letecká společnost Lufthansa.

Londýn/Praha (Aktualizováno: 17:08 29. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

British Airways s okamžitou platností ruší lety do pevninské Číny. | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Na stránkách britských aerolinek British Airways nyní není možnost rezervovat lety do Číny v lednu ani v únoru, upozornila agentura Reuters. Mluvčí letecké společnosti ve středu uvedla, že „posuzuje situaci“.

VIDEO: Zdravý respekt je potřeba, ale ne až takovýto strach, říká ke koronaviru hlavní hygienička

Číst článek

 „Omlouváme se zákazníkům za nepříjemnosti, ale bezpečnost našich zákazníků a posádek je vždy naší prioritou,“ uvedla společnost ve středu v e-mailovém prohlášení. Zákazníci společnosti se další informace k vrácení peněz nebo přebookování letu dozví na stránkách British Airways.

Některé lety do pevninské Číny už v minulých dnech podle agentury Reuters zrušily také letecké společnosti United Airlines, Air Canada, Cathay Pacific či Finnair.

Také německá letecká společnost Lufthansa ve středu oznámila, že s okamžitou platností přerušuje do 9. února veškeré přímé letecké spoje s pevninskou Čínou kvůli epidemii koronaviru. Opatření se týká i jejích sesterských společností Swiss a Austrian Airlines.

Lufthansa také uvedla, že z provozních důvodů nebude až do konce února přijímat rezervace na lety do pevninské Číny. Společnosti však ještě vyšlou do čínských destinací letadla, která dopraví domů například členy posádek.

Zrušené zájezdy v Česku

V Česku se zatím přímé lety s Čínou neruší. Cestovní kancelář China Tours ale oznámila, že v prvním pololetí letošního roku ruší veškeré zájezdy do Číny včetně Tibetu. Česká cestovní kancelář sice nepořádá zájezdy do zasažených oblastí, ale podle prohlášení se obává, že by se to v budoucnu mohlo změnit.

Wuchanský koronavirus a jeho příznaky, šíření a léčba. Jak s nebezpečnou nemocí bojovat?

Číst článek

 „Nemá tedy smysl dále udržovat naše klienty v nejistotě či obavách, že budou ‚muset‘ jet do země, kam se nyní cestovat obávají,“ uvedl ředitel kanceláře Miloš Podpěra.

China Tours se v roce 2003, kdy vypukl virus SARS, soustředila především na cesty do Číny. Dnes nabízí zákazníkům i cesty do Indie, Japonska nebo jihovýchodní Asie. Proto ji takové rozhodnutí ekonomicky nezasáhne v takové míře, jako tomu bylo před lety.

Za zrušené zájezdy si klienti mohou vybrat mezi vrácením záloh nebo zájezdem do jiné země.

Barbora Navrátilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme