Autor

Eva Boudová

tlf: 221 554 624 

Zůstat ve výrazu slova a neztratit ze zřetele obsah je pro mě výzvou i po deseti letech práce s mikrofonem. Zatím co má zpravodajská tvář je více adrenalinová a hlídá každou minutu, tvář publicistická nikam nespěchá a vychutnává si každé setkání s lidmi při natáčení v jakémkoliv prostředí a v jakékoliv situaci.

Informovat, poučit i pobavit to je to co bych chtěla dělat i nadále. Bez Vás posluchačů i těch, kteří s ochotou informace poskytujete by to ale nebylo možné. Proto díky především Vám všem.

V Českém rozhlase Hradec Králové pracuje od roku 1999.

RSS autora

Články autora

|Eva Boudová |Regiony

Před vraty chalupy Václava Havla na Hrádečku hoří stovky svíček

Sídlo bývalého českého disentu je spojováno s chalupou Václava Havla. Bílené stavení s dřevěnými vraty a jeho okolí bylo v minulosti místem důležitých politických i kulturních setkání. V době komunismu právě tady, pár metrů od chalupy, čtyřiadvacet hodin denně hlídala Václava Havla z maringotky státní bezpečnost. Dnes chodí lidé k chalupě, aby zapálenou svíčkou vzdali poctu muži, který byl pro mnohé prezidentem s lidskostí a schopností odpouštět.

|Ivan Holas, Eva Boudová, Radoslava Kvasničková, Andrea Čánová, Simona Bartošová |Regiony

Na Havla vzpomínají i v Ostravě, kde byl prezident vězněn

Lidé se mohou od dnešního poledne přijít rozloučit s Václavem Havlem do sídla Pražské křizovatky v centru hlavního města. Pietní místo bude pro veřejnost otevřené dnes do 20 hodin a zítra už od 10. hodiny dopolední. Vláda dnes rozhodne, kdy bude vyhlášen státní smutek. Lidé po celé zemi podepisují také kondolenční knihy a přinášejí květiny a svíčky na významná místa jejich měst a obcí.

|Eva Boudová, Jan Herget, Jan Piroch, Jan Bumba |Zprávy z domova

Odchod ministra vnitra Johna si přeje 35 tisíc policistů a hasičů

Více než 35 tisíc podpisů se už sešlo pod peticí, v níž především policejní odboráři žádají odchod ministra vnitra Radka Johna. Stěžují si v první řadě na to, že letošní propad mezd v těchto složkách je údajně vyšší, než jim šéf rezortu sliboval. Že platy klesly v průměru o více než deset procent. Ministr to popírá, mluví o zhruba osmiprocentním snížení odměn. Tvrdí, že policistům a hasičům zajistil maximální možný objem peněz na mzdy a petici označuje za politickou akci.

|Eva Boudová, Jan Piroch, Jan Bumba |Zprávy z domova

Ministr John slíbil v případě potíží posílení policie v Novém Bydžově

Vedení radnice Nového Bydžova na Královéhradecku si od svého nástupu po podzimních volbách ostře stěžuje na velkou kriminalitu v obci. Tu prý prudce zvýšili nově přistěhovaní Romové. Starosta Pavel Louda vydal prohlášení, které Romy ostře kritizuje a radnice rozhodla o zvýšení počtu strážníků a na čtyři příští víkendy si najala bezpečnostní agenturu. Situaci se dnes do Nového Bydžova vydal obhlédnout ministr vnitra Radek John. A slíbil, že pokud budou problémy pokračovat, vyšle na místo víc policistů.

|Eva Boudová |Zprávy z domova

Kraj žádá armádu o ostrahu skládky v Libčanech

Královéhradecký kraj požádal ministerstvo obrany o třicet vojáků na zabezpečení skládky v obci Libčany. Provizorní ostrahu areálu zatím obstaral obecní úřad. Na nelegální skládce leží několik set tun nebezpečných chemických látek - pro okolí představují riziko do té doby, než se vytřídí a oddělí.

|Markéta Kaclová, Lenka Šumová, Marika Táborská, Eva Boudová, Michaela Vetešková |Zprávy z domova

Kraje dostanou na zadlužené nemocnice přes 3 miliardy

Kraje dostanou od státu pro zadlužené nemocnice 3 miliardy 400 milionů korun. K tomuto řešení krizové situace ve zdravotnictví dospěli členové vlády na schůzce šéfů koaličních stran se zástupci odborné koaliční komise pro zdravotnictví. Původně nebylo jisté, že stát zaplatí za nemocnice tolik: uvažovalo se o částce v rozmezí jeden a půl až tři miliardy korun podle toho, jestli by jim stát kompenzoval všechny dluhy, které nemocnice měly v době převodu pod správu krajů, a nebo jestli by jim poskytl jen rozdíl mezi tím, kolik nemocnice dlužily a kolik někdo jiný dlužil jim.