Hlas Štáchové se vrátí ve filmu. ‚Hurvínek a kouzelné muzeum‘ půjde do kin na konci léta

Divadlu Spejbla a Hurvínka šéfovala přes dvacet let. Svůj hlas propůjčila Máničce i jedné z hlavních postav amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Dabérka, režisérka a loutkoherečka Helena Štáchová zemřela ve věku 72 let. Ještě předtím stihla dokončit animovaný film o Hurvínkovi z dílny několika společností z Česka, Belgie a Ruska. Snímek, který vznikal ve studiích v Německu a Dánsku, bude mít premiéru na konci srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurvínek a kouzelné muzeum

Hurvínek a kouzelné muzeum | Foto: cinemart

„Dnešní filmy jsou nuda. Točí se samý remaky nebo pokračování, chybí tu něco novýho,“ stěžuje si Hurvínek sedící na gauči v ukázce z chystaného animovaného 3D filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlas Štáchové se vrátí ve filmu Hurvínek a kouzelné muzeum

Snímek vznikal přes sedm let v režii Martina Kotíka a autorem příběhů, ve kterém se objeví také drak, čerti a další tradiční pohádkové postavy, je dánský animátor Jesper Møller, který mimo jiné režíroval film Asterix a Vikingové.

Celý film podle mluvčí filmového projektu Uljany Donátové vznikal ve spolupráci s divadlem Spejbla a Hurvínka, kterému Helena Štáchová šéfovala. „Paní Štáchová celý ten projekt od začátku sledovala. Miky Kirschner, její syn, se podílel na přípravě scénáře. Kromě paní Štáchové mluví dvě hlavní postavy Hurvínka a Spejbla Martin Klásek, aby byla zachována kontinuita a tradice,“ řekla Donátová.

Máničku a Lízu Simpsonovou se snažím odlišit, říká ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka

Číst článek

V Hurvínkovi ale samozřejmě nebude chybět Spejbl a Mánička, kterou podle Donátové stihla nadabovat Helena Štáchová. „Paní Štáchová se až do poslední chvíle, pokud to bylo v jejích fyzických silách, podílela na práci na tomto filmu, takže můžeme říct, že role Máničky ve filmu Hurvínek a kouzelné muzeum bude její poslední rolí,“ dodala mluvčí projektu.

Helena Štáchová podle rodiny zemřela doma, uprostřed kruhu blízkých po dlouhém boji s těžkou nemocí.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme