Kusturica v Praze představí svého Cizince v manželství. S fanoušky se setká osobně

Do Prahy v úterý přijede světoznámý režisér Emir Kusturica. Přivádí ho sem jeho nová kniha Cizinec v manželství. Fanouškům ji představí i při osobním setkání v obchodním centru Quadrio.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní filmová škola 2011 nabídne cyklus - Pocta: Emir Kusturica | Zdroj: Letní filmová škola Uherské Hradiště

Balkánský humor, nezaměnitelná hudba a často drsná témata. Na tom staví filmy srbského režiséra a hudebníka Emira Kusturici. Autor známých filmů jako Černá kočka, bílý kocour nebo Arizona dream se ale věnuje i psaní knih. Teď v Praze představí svoji novinku o vyrůstání v Sarajevu.

Při psaní se Kusturica inspiroval vlastním mládím, které v 70. letech prožil právě v tomto balkánském městě. Hrdiny příběhu jsou tři kamarádi, kteří zažívají milostné příběhy i velká dobrodružství, zároveň je ale střet s realitou připravuje o mnohé ideály.

Fanoušci se s Emirem Kusturicou mohou setkat osobně, od 17 hodin jim svoji novinku podepíše v pražském obchodním centru Quadrio.

Slavný režisér pochází z Bosny a Hercegoviny, ale žije v srbském Bělehradě. Studoval pražskou FAMU, následně pracoval třeba i v sarajevské televizi. V 80. letech se přestěhoval do USA, kde natočil Arizona dream – snímek poté sklidil hned dvě ocenění na berlínském filmovém festivalu. Uznání se Kusturicovi dostalo i za Podzemí nebo zmiňovaný film Černá kočka, bílý kocour.

Kateřina Svátková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme