Pokud natočím třetí díl, mohl by se jmenovat Anděl Páně 3 králové, naznačil režisér Strach

Po úspěchu filmové pohádky Anděl Páně 2 zvažují jeho tvůrci další pokračování. Naznačil to režisér Jiří Strach v speciálním večeru Lucie Výborné – Výborná v opeře. Jestli film opravdu vznikne, je podle něj zejména otázkou toho, zda budou mít tvůrci dostatečně dobrý nápad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Trojan (vlevo) a Jiří Dvořák v pohádce Anděl Páně 2 | Foto: Česká televize

„Už o něm (třetím pokračování) lehce uvažujeme, ale všem slibuju, že kdyby nás nenapadl nějaký dobrý nápad, tak je lepší film nenatočit,“ prohlásil Jiří Strach. Odkázal přitom na slib, kteří tvůrci fanouškům dali – třetí díl vznikne, jen pokud se na ten druhý do kina vydá milion diváků. Hranici milionové návštěvnosti film Anděl Páně 2 opravdu pokořil.

Pohádka se už po deseti týdnech od premiéry stala komerčně nejúspěšnějším českým filmem. Zhlédlo ji 1,2 milionu diváků a na kontě má 143 milionů korun. Předstihla tak dosud vedoucí Svěrákovy Vratné lahve (124,6 milionu Kč).

Jelikož je uvažování o filmu pouze v raných fázích, není o pokračování známo ještě mnoho detailů. „Jestli má Anděl Páně 3 vzniknout, tak bude opět na sněhu, a mám vymyšlený název Anděl Páně 3 králové,“ dodal režisér. Snímek podle něj ale nevznikne letos ani příští rok, ale až s jistým odstupem.


ZW ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme