MS fotbal 2018 - online přenos Belgie - Tunisko, 23. června 2018 14:00, Otkrytie Arena (Moskva)

Belgie

Tunisko

5 : 2

(3:1)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.
  • Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu. Mistrovství světa už je v plném proudu a dnes je na programu další porce utkání. My budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi Belgií a Tuniskem.
  • Belgie

Belgičané do šampionátu vstoupili velmi dobře, když porazili 3:0 Panamu a zatím jsou na prvním místě ve skupině G. Pokud by dnes zapsali další tři body, měli by tak jistý postup do osmifinále. V utkání budou rozhodně favority, ale to samozřejmě nemusí nic znamenat. O výhře nad Panamou rozhodl až druhý poločas, ve kterém Belgie vsítila tři branky. Vše načal dvě minuty po přestávce Mertens, poté dvakrát skóroval Lukaku a dal tak klid do belgických řad. V dnešním duelu by výsledek rádi zopakovali a zajistili si tak postup do vyřazovacích bojů. Uvidíme, zda roli favorita Belgičané naplní.

Nominace Belgie

Brankáři: Thibaut Courtois (Chelsea/Angl.), Simon Mignolet (Liverpool/Angl.), Koen Casteels (Wolfsburg/Něm.).

Obránci: Toby Alderweireld, Jan Vertonghen (oba Tottenham/Angl.), Thomas Meunier (Paris St. Germain/Fr.), Thomas Vermaelen (FC Barcelona/Šp.), Dedryck Boyata (Celtic Glasgow/Skot.), Vincent Kompany (Manchester City/Angl.).

Záložníci: Marouane Fellaini (Manchester United/Angl.), Axel Witsel (Tchien-ťin/Čína), Kevin De Bruyne (Manchester City/Angl.), Eden Hazard (Chelsea/Angl.), Nacer Chadli (West Bromwich/Angl.), Leander Dendoncker (Anderlecht Brusel), Thorgan Hazard (Mönchengladbach/Něm.), Youri Tielemans (Monako/Fr.), Mousa Dembélé (Tottenham/Angl.), Yannick Carrasco (Ta-lien/Čína), Adnan Januzaj (San Sebastian/Šp.).

Útočníci: Michy Batshuayi (Dortmund/Něm.), Romelu Lukaku (Manchester United/Angl.), Dries Mertens (Neapol/It.).
  • Tunisko

Tunisané sehráli celkem dobrou partii s favorizovanou Anglií. Ta se ujala vedení v jedenácté minutě, když se trefil kapitán Kane. Ovšem v pětatřicáté minutě srovnal Sasí z penalty a Anglie se poté strachovala o výsledek. Tunisané drželi krok i ve druhé půli a když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, opak byl pravdou. Kane jako správný kapitán to vzal na sebe a v první nastavené minutě utkání rozhodl o třech bodech pro anglický tým. I dnes by rádi hráči Tuniska zopakovali výkon z prvního utkání a pokusí se potrápit také Belgii. Máme se na co těšit, čeká nás určitě zajímavé utkání, tak si ho nenechte ujít.

Nominace Tuniska:

Brankáři: Ajmán Maslúsí (Al Batín/Saúd. Aráb.), Farúk bin Mustafá (Aš Šabáb/SAE), Muizz Hasan (Chateauroux/Fr.)

Obránci: Hamdí Naggúz (Zamálík/Eg.), Dylan Bronn (Gent/Belg.), Ramí Baduí (Etoile Sahel), Yohan Binaluání (Leicester/Angl.), Síám bin Júsif (Kasimpasa/Tur.), Jasín Maríá (CS Sfaxien), Usáma Haddadí (Dijon/Fr.), Alí Maalúl (Al Ahlí/Eg.)

Záložníci: Alljís Schirí (Montpellier/Fr.), Muhammad Amín bin Amúr (Al Ahlí/Saúd. Aráb.), Ghailín Čaalalí (Esperance Tunis), Fardžaní Sasí (Al Nasr/Saúd. Aráb.), Ahmad Chalíl (Club Africain/Mar.), Sajfaddín Chauí (Troyes/Fr.)

Útočníci: Fachraddín bin Júsif (Al Ittifák/Saúd. Aráb.), Anís Badrí (Esperance Tunis), Basím Srarfí (Nice/Fr.), Vahbí Chazrí (Rennes/Fr.), Najím Slití (Dijon/Fr.), Sabír Chalífa (Club Africain/Mar.).
  • Vzájemná utkání

Poslední vzájemný duel sehráli Belgičané s Tuniskem v červnu před čtyřmi lety v rámci přípravného utkání a zvítězili těsně 1:0. Budou se i dnes radovat z vítězství nebo naopak Tunisané překvapí? Co se týče mistrovství světa, tam se Belgie s Tuniskem utkala naposledy v roce 2002 a zrodila se remíza 1:1.
  • Tabulka skupiny G po úvodních zápasech

1. Belgie 3 body
    2. Anglie 3 body

3. Tunisko 0 bodů
    4. Panama 0 bodů

Pokud Belgie a Anglie dnes zvítězí, oba týmy si tak zajistí postup do další fáze mistrovství světa v Rusku.
  • Utkání se bude hrát na stadionu Otkrytie Arena, který je domovským hřištěm ruského týmu Spartak Moskva. Jeho kapacita je 45 360 diváků a byl oficiálně otevřen 5. září 2014. Mimo jiné zde probíhají také koncerty.
  • Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
  • Utkání bude jako hlavní sudí řídit Jair Marrufo z USA, na čarách mu budou pomáhat jeho krajan Corey Rockwell a Salvadorec Juan Zumba.
  • Úvodní sestavy:

Belgie: Courtois – Alderweireld, Boyata, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Ferreira-Carrasco – D. Mertens, R. Lukaku, E. Hazard (C).
    Náhradníci: Mignolet, Casteels – Vermaelen, Kompany, Fellaini, T. Hazard, Tielemans, Januzaj, M. Dembélé, Batshuayi, Chadli, Dendoncker.

Tunisko: bin Mustafá – Bronn, S. bin Júsif, Maríá, Maalúl – Chauí, Schirí, Sasí – F. bin Júsif, Chazrí (C), Badrí.
    Náhradníci: A. Maslúsí, Hasan – Binaluání, Haddadí, Baduí, bin Amúr, Chalíl, Srarfí, Chalífa, Čaalalí, Naggúz, Slití.

Rozhodčí: Jair Marrufo – Corey Rockwell (oba USA), Juan Zumba (Salvador).
  • Všichni arbitři dnešního utkání už na hrací plochu přivádějí hráče obou celků. Utkání mezi Belgií a Tuniskem se už blíží.
  • Nejdříve si vyslechneme hymny obou zemí. Jako první přišla na řadu ta belgická.
  • A nyní už slyšíme tóny hymny tuniské.
  • Ještě proběhne klasické focení obou týmů před zápasem, výměna vlaječek kapitány jak Belgie tak Tuniska a už opravdu nic nebrání tomu, aby samotný duel mohl odstartovat.
  • Utkání právě začalo.
  • Hlavní rozhodčí právě zahájil zápas. O výkop se postarali hráči Belgie, konkrétně Lukaku a už směřují ke své první akci v utkání.
  • Eden Hazard byl hned faulován bin Júsifem a Belgie bude zahrávat volný přímý kop. Sice je to z větší vzdálenosti, přesto se pokusí branku Tuniska ohrozit.
  • De Bruyne si naběhl na centrovaný míč, ale před bin Mustafou se k pořádné střele nedostal. Míč mají Tunisané a míří do útočné akce.
  • Nic ale nevymysleli, Belgičané je obrali o míč a opět s ním přešli na tuniskou polovinu. Jenže ani oni se ke střele nedostali.
  • Důležité
    Lukaku si nabíhal takřka sám až před Mustafu, ale nakonec brankář Tuniska zakročil a sebral mu míč přímo z kopačku. Belgie byla v úvodu utkání ve velké šanci.
  • Následně pak vyslali další střelu, se kterou si ale opět bin Mustafá poradil.
  • Jeden z Tunisanů postrčil Edena Hazarda, ale tento zákrok mu prošel. Nicméně Belgičané jsou opět na míči a pokusí se projít až před bin Mustafu.
  • Obránci Tuniska je ale znovu k ničemu nepustili, a tak byl průchod pro Belgii velmi těžký.
  • Důležité
    Eden Hazard unikal obraně Tuniska, dostal přihrávku od Mertense a byl sražen k zemi. Sudí si šel prohlédnout video, zda nešlo o zákrok v pokutovém území!
  • Důležité
    Nakonec to bylo už uvnitř pokutového území a Belgie bude kopat pokutový kop!
  • Gól
    Belgie právě vstřelila branku!
    Sám faulovaný EDEN HAZARD si postavil míč na značku pokutového kopu a poté s přehledem zakončil k pravé tyči z pohledu bin Mustafy a jeho tým jde do vedení už v sedmé minutě utkání.
  • Tunisané se po rozehrávce uprostřed hřiště dostali na polovinu Belgie, kde ale celou akci pohlídala obrana, která zastavila Tunisany v rozletu. Následuje tak odkop od Courtoisovy branky.
  • Po pravé straně zakládali Belgičané další akci, ovšem ta byly zastavena hned v jejím začátku. Ovšem okamžitě sebrali Tunisanům míč a míří zase před jejich bránu.
  • Sajfaddín Chauí se pokusil projít přes obranu Belgie, ale poté upadl k zemi a s bolestivou grimasou tak zůstává ležet. Společně s ním také Eden Hazard, se kterým se srazil.
  • Nyní už jsou oba zpět na nohou a utkání tak může pokračovat dále. Belgičané se dostali na tuniskou polovinu, znovu ale do výrazné akce neprošli.
  • Axel Witsel dostal uvnitř pokutového území přihrávku a z levé strany pak chtěl napálit míč směrem na bin Mustafu, ovšem jeho pokus zastavil jeden z obránců Tuniska.
  • Důležité
    Další obrovská šance Belgie a v ní Eden Hazard. Ten ale svou střelu mezi tři tyče neposlal. Farúk bin Mustafá si pak v pohodě sebral balón a odkopne ho od své branky.
  • Žlutá karta
    Sasí inkasuje žlutou kartu za nesportovní chování. Po pádu Vahbího Chazrího v pokutovém území se Tunisané dožadovali penalty a Sasí zřejmě něco ostřejšího řekl směrem k rozhodčímu.
  • Tunisané táhnou další akci středem hřiště, několik rozehrávek ale zatím nemělo efekt. Naopak Belgičané berou zpět míč a jdou dopředu.
  • Gól
    Belgičané jdou do dvoubrankového náskoku. Uprostřed hřiště sebral balón Mertens a poté ho poslal směrem před branku Tuniska, kde si ho převzal ROMELU LUKAKU a svou střelou uvnitř pokutového území trefuje míč k bližší tyči – 2:0.
  • Gól
    Tunisko právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, Tunisko je zpět ve hře. Z levé strany zahrával volný přímý kop Vahbí Chazrí a DYLAN BRONN si dobře naskočil uvnitř vápna a poté hlavou poslal balón mezi tři tyče – 3:0.
  • Tak to jsou věci, po osmnácti minutách jsme viděli tři branky a navíc i nyní byli Belgičané v další obrovské šanci. Ale bin Mustafá vytasil další přesný zákrok proti jejich střele.
  • Yannick Ferreira-Carrasco jistil balón, který mířil k zadní čáře na vlastní polovině a poté ho vrátil zpět Thibautu Courtoisovi, jenž ho okamžitě posílá zpět do hry.
  • Toby Alderweireld dostal přihrávku a na hranici velkého vápna střílel pravačkou, ovšem míč skončil jen těsně vedle tuniské branky. Následovat tak bude odkop od ní, který provede Farúk bin Mustafá.
  • Dylan Bronn zasahoval proti střele Belgičana a zřejmě si při této situaci poranil koleno. Na hřišti tak dochází k jeho ošetření a vypadá to, že do akce budou muset přijít nosítka.
  • Důležité
    Je to tak, Dylan Bronn opouští hřiště v nefotbalové pozici, a sice na nosítkách. Nevypadá to s ním, vzhledem k jeho grimasám v obličeji, vůbec dobře. Snad bude v pořádku.
  • Střídání
    Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Dylan Bronn, přichází Hamdí Naggúz.
  • Chazrí z levé strany vyslal střelu, ale s tou si dokázal bez větších problémů poradit Thibaut Courtois a hned také má míč ve svých rukách a posílá ho znovu dopředu.
  • Další snaha Tunisanů projít na polovinu Belgie skončila ale velmi brzy. Belgičané po zisku míče uhánějí do další akce před jejich bránou.
  • A hned na to unikl Romelu Lukaku, jenž se dostal do těsné blízkosti bin Mustafy, ale potom, co mu podjela noha, upadl na zem. Ke střele se tak nakonec vůbec nedostal.
  • Mertens převzal pas od Hazarda a na pravé straně velkého vápna poslal střelu, kterou pohotově lapil Farúk bin Mustafá.
  • Důležité
    Axel Witsel byl dalším hráčem Belgie, který se dostal do dobrého zakončení, ale jeho ránu letící vzduchem srazil obránce Tuniska nad bránu. Belgie bude zahrávat rohový kop.
  • Toby Alderweireld si pohrál na vlastní polovině s míčem, v momentě, kdy se před ním objevil Anís Badrí, poslal balón raději Courtoisovi na malou domů.
  • Thibaut Courtois byl znovu na míči, který po nepřesné akci Tunisanů převzal do rukavic a poté ho odkopl daleko od své brány.
  • Vahbí Chazrí si nabíhal na centr svého spoluhráče z pravé strany, ale ovšem Jan Vertonghen byl u balónu dříve a dokázal šanci Tuniska zastavit.
  • Vahbí Chazrí zahrával autové vhazování po tom, co míč za postranní čáru poslal jeden z Belgičanů a Tunisané tak zůstávají na belgické polovině.
  • Sajfaddín Chauí obral o míč Edena Hazarda a poté ještě dal zpětnou přihrávku Sasímu, ten ale své zakončení poslal přímo do Courtoise.
  • Vahbí Chazrí, který je dnes hodně aktivní, se ocitl v další šanci před bránou Belgie, ale mezi tři tyče míč poslat nedokázal.
  • Už mají znovu míč na svých kopačkách Belgičané, kteří ho ovšem záhy ztratili a Hamdí Naggúz mohl unikat před jejich bránu. Ale z celé akce nakonec sešlo.
  • Vahbí Chazrí je ošetřován přímo na hřišti, když si přivodil menší zranění. Nyní s maséry odchází za postranní čáru, kde bude ošetření pokračovat.
  • A nyní je už zpět na hrací ploše a pokračuje ve hře.
  • Sasí se neobtočil kolem Axela Witsela a ten tak získal míč na svou stranu. Poté ho potáhl na Kevina De Bruyneho, jenž ale příliš bin Mustafu neohrozil.
  • Fachraddín bin Júsif na druhé straně střílel z hranice velkého vápna dobrou střelu, tu ovšem zastavil Thibaut Courtois. Následuje tak další odkop od jeho brány.
  • Thomas Meunier se dobře uvolnil, ale znovu na Farúka bin Mustafu nevyzrál. Poté má další zdravotní komplikace jeden z Tunisanů a i on bude potřebovat ošetření.
  • Důležité
    Síám bin Júsif končí v tomto utkání stejně jako jeho spoluhráč Dylan Bronn a je odnášen na nosítkách. Tunisané si tak vybírají opravdovou smůlu.
  • Střídání
    Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Síám bin Júsif, přichází Yohan Binaluání.
  • Míč končí v zámezí díky Belgičanům a Tunisko bude mít další autové vhazování k dispozici.
  • A chvilku poté se dostali do šance, po které musel jeden z hráčů Belgie zakopnout balón za zadní čáru a je tu rohový kop pro Tuniska.
  • Do vápna pak přiletěl vzdušný centr, se kterým ale neměl Thibaut Courtois vůbec žádný problém. Z výskoku na balón dosáhl a dostal ho do své moci.
  • Axel Witsel byl tísněn tuniským hráčem, přesto dokázal posunout míč na Hazarda. Ale ten se dále nedostal. Nicméně Belgičané drží hru na polovině Tuniska i nadále.
  • Jasín Maríá obešel Lukakua a hned pak odpálil míč až na polovinu Belgie. V závěru prvního poločasu tak jdou Tunisané do akce.
  • Hlavní rozhodčí nastavuje první poločas o čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
  • Vahbí Chazrí se nyní zamotal do svých kliček a než stačil na pravé straně míč rozehrát, poslal ho do zámezí. Autové vhazování pro Belgii.
  • Důležité
    Nádherná akce Belgie. Kevin De Bruyne unikal po pravé straně a uvnitř pokutového území zvolil místo střely přihrávku na nabíhajícího Lukakua, ten ale na míč nedosáhl.
  • Gól
    To ho ale nemuselo vůbec mrzet. Thomas Meunier mu poslal míč skrz obranu Tuniska a ROMELU LUKAKU se pak vysunul a zakončoval pravačkou. Bin Mustafu prostřelil nad jeho rukou a balón svou střelou poslal za jeho záda – 3:1.
  • První poločas skončil.
  • První poločas je za námi a bylo rozhodně na co koukat. Velmi ofenzivní duel nabídl hned čtyři branky. Už v šesté minutě otevřel účet duelu mezi Belgií a Tuniskem Eden Hazard, když proměnil nařízený pokutový kop. O deset minut později se trefil Romelu Lukaku a Belgie měla dvoubrankový náskok. Jenže v osmnácté minutě snížil na rozdíl jediné branky Dylan Bronn a Tunisko bylo zpět ve hře. Ovšem v závěru poločasu se podruhé v utkání prosadil Romelu Lukaku a Belgičané tak vedou znovu rozdílem dvou gólů.

První poločas přinesl také velkou porci smůly pro Tunisko. Dylan Bronn, autor jediné tuniské branky utrpěl zranění a hřiště musel opustit na nosítkách. A nebyl sám. Také Síám bin Júsif nemohl pokračovat ve hře a trávník opustil v nefotbalové pozici také, tedy na nosítkách.

Druhý poločas, který začne přibližně v 15:05, nám určitě přinese také skvělé fotbalové momenty, zůstaňte proto s námi a sledujte rozuzlení zápasu.
  • Střely na branku: 7 – 2
  • Začal druhý poločas.
  • Druhý poločas začínají hráči Tuniska s míčem na svých kopačkách a dostávají se na polovinu Belgie.
  • Z levé strany střílel Alí Maalúl, ale s odrazem Witsela se balón dostal do zámezí. Tunisané zůstávají u míče a budou zahrávat autové vhazování.
  • Na druhé straně zahrozili také Belgičané, ti vybojovali rohový kop, který zahrával De Bruyne, ale z této standardní situace nezapršelo.
  • Kevin De Bruyne z pravé strany vyslal centr na nabíhajícího spoluhráče Alderweirelda, ten ale poslal balón vedle Mustafovy branky. Následovat tak bude jeho odkop.
  • Anís Badrí vyzrál na Witselovi a předal balón Chazrímu. Ten mu ho vrátil zpět a sám Badrí se dostal ke střele, jenž ale mezi tři tyče nezaplula.
  • Vahbí Chazrí zakončoval u bližší tyče, rána mu nesedla a k ohrožení Courtoisovy brány nedošlo. A i kdyby ano, prvně jmenovaný byl stejně v ofsajdu.
  • Anís Badrí byl dalším tuniským hráčem, jenž střílel na Courtoise, ovšem brankář Belgie s jeho střelou neměl sebemenší problém.
  • Gól
    Další povedená akce a druhý gól pro EDENA HAZARDA. Toho vysunul přihrávkou Toby Alderweireld. Prvně jmenovaný si pak před bin Mustafou sklepl míč a obešel ho a i když před ním byli dva hráči Tuniska, jeho zakončení do prázdné brány nezabránili – 4:1.
  • Ofenzivní výpad provedli Belgičané znovu, tentokráte se ale do zakončení před bin Mustafou nedostali. Tunisané rázem otáčejí hru na druhou stranu hřiště.
  • Jan Vertonghen šel do vzduchu na vzdušný míč, který vyslal Vahbí Chazrí a pomohl tak Thibautu Courtoisovi, který tak nemusel zasahovat.
  • Fachraddín bin Júsif si pohrál s míčem před velkým vápnem, o něj ho ale připravila obrana Belgie, která tak otáčí hru na opačnou stranu.
  • Yannick Ferreira-Carrasco centroval z levé strany balón k zadní tyči, ale včas zasáhl tuniský hráč, který poslal balón do bezpečí. Belgičané stále nemají dost a zakládají další parádní akce.
  • Nyní mají slovo Tunisané, kteří zakládají akci po pravé straně. Ovšem dále se nedostali a moc nad míčem tak přebírají znovu Belgičané.
  • Fachraddín bin Júsif to v pokutovém území nemyslel vůbec špatně se svou přihrávkou na Hamdího Naggúze, kterého ale stíhal jeden z belgických obránců.
  • Střídání
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Marouane Fellaini.
  • Střídání
    Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Fardžaní Sasí, přichází Najím Slití.
  • Najím Slití se ujal poprvé míče a z levé strany táhl tuniskou akci. Následnou přihrávku doprostřed hřiště zachytil jeden z Belgičanů a hned otočil hru.
  • Po rychlém přechodu hráčů Tuniska do blízkosti branky Thibauta Courtoise se ke střele dostal Anís Badrí, ale bylo to hodně nepřesné.
  • Prudkou ránu vyslal na bin Mustafu Yannick Ferreira-Carrasco, ale balón jen prosvištěl kousek vedle jeho levé tyče. Další pohledná akce na belgické straně.
  • Po faulu na Axela Witsela byl hlavním sudím napomenut Alljís Schirí. Příště by to mohlo být už za žlutou kartu.
  • Nad stadionem v Moskvě začalo celkem hustě pršet, hra zatím ale pokračuje dále.
  • Hazardova další rána končí mimo tři tyče. Útočník londýnské Chelsea tak prahne po hattricku, jenž ale zatím nepřichází. Nicméně Belgičané mají stále parádní náskok.
  • Axel Witsel zastavil v rozletu nabíhajícího Fachraddína bin Júsifa a okamžitě poslal balón až na polovinu Tuniska.
  • Najím Slití střílel na branku Belgie, trefil ale protihráče, takže další akce Tuniska skončila velmi brzy. Ale Tunisané stále drželi míč a poté střílel Anís Badrí, Thibaut Courtois ale v pádu balón zachytil.
  • Střídání
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Michy Batshuayi.
  • Eden Hazard byl právě vystřídán, takže stejně jako Romelu Lukaku se hattricku nedočká.
  • Thibaut Courtois předvedl další dobrý zákrok proti tuniské šanci a soupeře tak nedostal do dalšího přesného zakončení.
  • Sajfaddín Chauí zahrával z levé strany volný přímý kop, jeho centr ale nikdo ze spoluhráčů nevyslyšel a balón mají Belgičané. Ten od své brány odkopne Thibaut Courtois.
  • Vahbí Chazrí se snažil ohrožovat brankáře Belgie, Thibaut Courtois ale míč potáhl a poslal směrem k brance Tuniska.
  • Tam se parádně vysunul Michy Batshuayi, z pravé strany ale nestihl zakončit. Další belgická akce zůstala bez gólového efektu.
  • Hamdí Naggúz po otočení hry střílel z pravé strany, jeho střele ale chybělo více razance a přesnosti. A znovu jsou u balón hráči Belgie a míří s ním na polovinu Tuniska.
  • Marouane Fellaini přenechal míč na pravé straně Michymu Batshuayiovi, ale druhý jmenovaný na něho nakonec vůbec nedosáhl.
  • V dalším náznaku akce se Belgie vystavila ofsajdu a to postrannímu sudímu neuniklo. Ten zdvihl svůj praporek a to znamená, že u balónu budou zase hráči v červených dresech, tedy Tunisané.
  • Michy Batshuayi dostal dobrý pas od Kevina De Bruyneho a málem se opět mohl dostat do šance, ale před ním byl Farúk bin Mustafá, jenž mu nedovolil ho obejít.
  • Důležité
    Neuvěřitelné! Michy Batshuayi už se do zakončení dostal a z levé strany po tom, co obešel bin Mustafu, mířil mezi tři tyče, ale fantasticky dokázal před brankovou čárou zasáhnout Jasín Maríá.
  • Zápas se pomalu blíží do své poslední desetiminutovky a ač je už zřejmě rozhodnut, ani jeden tým nic nevypouští a stále je k vidění ofenzivní podívaná, kterou sleduje 44 190 diváků!
  • Kevin De Bruyne byl faulovaná, okamžitě ale vstal a ještě stačil nahrát míč dopředu a belgická akce tak pokračuje dále.
  • Důležité
    Michy Batshuayi byl opět ve velké šanci, zblízka ovšem orazítkoval břevno tuniské branky po tom, co Farúk bin Mustafá vyrazil míč před sebe. Během krátkého pobytu na hřišti toho už stihl opravdu hodně.
  • Důležité
    Yannick Ferreira-Carrasco nebyl v ofsajdu, dostal se na levou stranu a pokusil se uvolnit De Bruyneho. Ten poslal míč na agilního Michyho Batshuayie, který z voleje trefil přímo bin Mustafu!
  • Belgičané ani na chvilku nedávají vydechnout Tunisany a ženou se do další akce.
  • Belgičané mají stále míč na svých kopačkách a pomalu už mohou začínat slavit svou druhou výhru na šampionátu a také postup do osmifinále. Tříbrankový náskok si jen těžko nechají sebrat.
  • Michy Batshuayi dostal znovu dobrý centr do pokutového území, ale míč mu utekl za zadní čáru. Následuje tak odkop od tuniské branky.
  • Střídání
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Youri Tielemans.
  • A znovu mohl jít do akce Michy Batshuayi, ale jak zjistil, že akce Belgie byla ofsajdová, zpomalil a míč už nehrál.
  • Tunisané se znovu nedostali s míčem na belgickou polovinu a u něho tak jsou opět hráči ve žlutém. Už se ale příliš nikam neženou.
  • Thomas Meunier hledal přihrávkou v pokutovém území nabíhajícího Michyho Batshuayie, dříve ale byl u balónu tuniský obránce, který poslal míč na rohový kop.
  • Po něm ale jeho spoluhráči nezakončili a následuje tak další odkop od brány Farúka bin Mustafy.
  • Gól
    Tak se MICHY BATSHUAYI konečně dočkal. Youri Tielemans mu poslal balón, který si prvně jmenovaný sklepl a poté ve skluzu dokázal trefit míč ke vzdálenější tyči – 5:1. Nutno podotknout, že Michy Batshuayi si gól opravdu zasloužil.
  • Nastavovat se budou ještě tři minuty.
  • Důležité
    Neuvěřitelné, co za krátkou dobu pobytu na trávníku, dokáže Michy Batshuayi. Ten opět vyslal nebezpečnou střelu, na jejímž konci byl další zákrok Farúka bin Mustafy.
  • Gól
    Ne, brankové hody zápasu nekončí. VAHBÍ CHAZRÍ před malým vápnem vystřelil a míč umístil za Courtoisova záda – 5:2. Dochází tak už jen ke korekci stavu, ale i z tohoto gólu se Tunisané velmi radovali.
  • Konec zápasu.
  • Neuvěřitelný zápas je za námi. Pro oko diváka doslova lahoda. V jednapadesáté minutě se podruhé v utkání trefil Eden Hazard a Belgie vedla rozdílem tří gólů. V devadesáté minutě pak už na 5:1 zvyšoval Michy Batshuayi, který právě Hazarda vystřídal. Na svém kontě měl za krátkou dobu spousty šancí a gól si tak zasloužil. Jenže to ještě nebylo všechno. V nastavené třetí minutě se ještě mezi tři tyče trefil Vahbí Chazrí, který tak zakončil střelecké hody duelu.
  • Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:13.
  • To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů z fotbalu na MS se budu těšit zase na shledanou.