Fotbal - online přenos GNK Dinamo Záhřeb - FC Viktoria Plzeň, 21. února 2019 18:55, Stadion Maksimir, Záhřeb - aktualizováno:

Dinamo Záhřeb

Viktoria Plzeň

3 : 0

(2:0)

• Ode mě je to pro dnešek vše, ale zůstaňte s námi a sledujte další utkání Evropské ligy. Již za chvíli startuje souboj posledního českého celku Slavie Praha na půdě belgického Genku. Já přeji hezký zbytek večera, děkuji za pozornost.
  • Důležité
    Dnes zatím všechny odvety vyšly lépe domácím celkům, které sedmkrát vyhrály a v případě Villarealu to byla remíza, všech osm domácích týmů ale postupuje, devátým je navíc Sevilla, která to dokázala už včera.
  • Plzeň tak končí svou letošní cestu evropskými soutěžemi, ale určitě se nemá za co stydět. V Lize mistrů předvedla čtyři velmi kvalitní zápasy a sedm bodů stačilo na postup do play-off Evropské ligy. V něm Viktoria narazila na ne sice atraktivní, ale ohromně kvalitní GNK Dinamo Záhřeb. Rozhodlo druhé utkání a Západočeši končí, oproti loňku, kdy prošli před Partizan Bělehrad a vypadli se Sportingem Lisabonem, se tentokrát do osmifinále nepodívají.
  • Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:19.
  • Záhřeb po zásluze postupuje přes českého mistra Viktorii Plzeň! První, herně vyrovnaný duel, nakonec ovládla výsledkem 2:1 Viktoria, ale v odvetě jasně dominoval chorvatský tým a po zásluze si došel pro postup. K němu razantně vykročil už v prvním poločase, kdy si vypracoval dvoubrankový náskok. Plzni by stále stačilo k prodloužení vstřelit jednu branku, ale Západočeši si nevypracovali ani jednu tutovku a naopak definitivní potvrzení vítězství Dinama přišlo z nohy Petkoviće po rychlé protiakci, následně ještě obdržel druhou žlutou kartu David Limberský. Závěr utkání už se jen dohrával.
  • Konec zápasu.
  • Chorý se v hlavičkovém souboji v pokutovém území dopustil útočného faulu, pomalu začíná poslední minuta nastavení.
  • Žlutá karta
    Žlutou kartu dostává Dani Olmo (GNK Dinamo Záhřeb), za podražení Patrika Hrošovského ve středu hřiště.
  • Kovařík ubránil pronikajícího protihráče, následně naopak faulovali domácí.
  • Olmo u rohového praporku proti přesile neuspěl, odkop od Kozáčikovy branky.
  • Fanoušci Dinama, který byli po celý zápas pořádně slyšet, si užívají závěr zápasu a už oslavují postup. Naopak početná skupinka fanoušků Viktorie bude dnes zklamaná, ale přesto ji musíme ocenit, že do Chorvatska vycestovala a také fandila po celý zápas.
  • Střídání
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Komnen Andrić.
  • Důležité
    Nastavuje se šest minut!
  • Hrošovský pěkně přihrával přes šíři vápna Kayambovi, toho zradilo zpracování.
  • Západočeši u míče, ale jejich útoky stále nejsou nebezpečné. Tohle už Dinamo zvládne.
  • Střídání
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Amer Gojak.
  • Brankář Záhřebu Dominik Livaković se nechává ošetřovat, utkání se pomalu blíží ke konci.
    Žlutou kartu dostává Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň), za protesty.
  • David Limberský přistrčil ve vzduchu Olma u postranní čáry a následně obdržel druhou žlutou kartu! Plzeň tak dohrává poslední minuty o deseti a tím zřejmě padla poslední špetka naděje.
    Žlutou kartu dostává Marin Leovac (GNK Dinamo Záhřeb).
  • Plzeň si poradila s rychlým brejkem domácích a ještě se pokouší vyrazit dopředu.
  • Na Bakoše letěl centr do pokutového území, Théophile-Catherine byl ale faulován, což sudí Kovács postřehl.
  • Ostrý hlavičkový souboj Petkoviće s Pernicou, hůře dopadl útočník Záhřebu, který musí být ošetřen.
  • Kayambova přihrávka do pokutového území našla jen hráče v černém dresu, domácí odpravují míč následně až k plzeňské brance.
  • Petržela se nacházel na levé straně v ofsajdu, hra je přerušena, což samozřejmě více vyhovuje Dinamu.
  • Ivan Šunjić navíc poté vybojoval balon a dostal se s ním až na hranici pokutového území, odkud vypálil. Kozáčik si připisuje dobrý zákrok a míč kryje.
  • Domácí vyhráli dva osobní souboje v řadě a odpravují balon až ke Kozáčikovi.
  • Chorý dobře našel v pokutovém území Bakoše, ale ten se neodhodlal ke střele a ještě vracel míč za sebe, to si chorvatský celek pohlídal.
  • Na Kovaříka mířil dlouhý míč na levou stranu, ale krajní bek Západočechů byl ubráněn a Dinamo se dokonce zmocnilo balonu.
  • Kévin Théophile-Catherine dokázal v hlavičkovém souboji v pokutovém území ubránit Tomáše Chorého. Plzni dnes nevychází vůbec nic.
  • Dinamo se stahuje na vlastní polovinu a bude dále hrozit z brejků. Viktoria ale drží míč a pokouší se něco vymyslet.
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Radim Řezník.
  • Už máme jistotu, že prodloužení nebude. Plzeň ale čeká ohromně těžký úkol, k postupu potřebuje dvě trefy za dvacet minut i s nastavením.
  • Gól
    Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
    Tady už je všechno špatně. Z rychlé protiakce domácí skórují potřetí. Oršićova přihrávka našla na středu hřiště BRUNA PETKOVIĆE, Limberský ani Pernica se k němu nestihli stáhnout a parádní dělovka záhřebského útočníka zapadla pod horní tyč, Kozáčik se natahoval marně.
  • Západočeši se usadili před pokutové území, ale dále se stále nemohou dostat a prostor ke střele nemají. Přišel jen centr Havla, domácí odvracejí.
  • Centr domácích zleva už nebyl tak povedený, od branky odkopává Matúš Kozáčik.
  • Olmo dobře centroval z pravé strany na zadní tyč, kam si nabíhal v posledních minutách velmi aktivní Moharrami, výborně se vrátil Patrik Hrošovský.
  • Bakošovu přihrávku na Petrželu do běhu si pohlídal Moharrami, a tak může opět zaútočit nebezpečnější Dinamo.
  • Důležité
    Kombinace Západočechů nikam nevedla, nakonec si Petržela příliš předkopl balon a byl z toho brejk, Sadegh Moharrami sice nezpracoval přihrávku do běhu, ale Kozáčik předvedl pořádnou hrubici, odevzdal míč zpět íránskému obránci, který ale z úhlu branku netrefil! Vypadalo to, že si slovenský brankář na balon sáhl, ale rohový kop z toho není.
  • Střídání
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Izet Hajrović, přichází Nikola Moro.