Fotbal - online přenos Chelsea FC - SK Slavia Praha, 18. dubna 2019 21:00, Stamford Bridge, Londýn - aktualizováno:

Chelsea FC

SK Slavia Praha

4 : 3

(4:1)

• Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
  • Frankfurt vyhrál nad Benficou 2:0 a rozdá si to v semifinále s Chelsea. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Arsenal a Valencia. Petr Čech se dnes postaral o vyřazení Neapole a i nadále může snít o tom, že se svou kariéru zakončí vítězstvím v Evropské lize. Tu už s Chelsea vyhrál. A nyní se s ní stále může utkat ve finále.
  • Slavia prohrála v odvetě na Chelsea poměrem 3:4. Nevyšel jí zejména vstup do utkání, kdy během sedmnácti minut třikrát inkasovala. Působila dost zakřiknutě. Když už Součkem snížila, tak soupeř ihned odpověděl.

Nicméně ve druhém poločase se hra vyrovnala. Ačkoliv si valná část fotbalové veřejnosti myslela, že se zápas bude pouze dohrávat, tak opak byl pravdou. Za podpory skvělých fanoušků hosté nic nezabalili. Petr Ševčík vstřelil dvě branky, pokaždé jinou nohou. Především jeho druhý gól, kdy vymetl šibenici, byl dle všeho životní. Ševčík si tuhle trefu bude nadosmrti pamatovat. Ale mohl klidně završit hattrick. Jenže netrefil čistě centr Zmrhala z levé strany.
  • Důležité
    Slavia udělala skvělou reklamu českému fotbalu. V Evropské lize končí ve čtvrtfinále.
  • Zákroky brankářů:
    Kepa Arrizabalaga (Chelsea) – dva zákroky
    Ondřej Kolář (Slavia) – žádný zákrok
  • Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:17.
  • Konec zápasu.
  • Stoch centroval pravačkou z levé strany na hlavu Luize.
  • Kolář nakopl míč na polovinu hřiště, kde Luiz vyhrál souboj s Olayinkou.
  • Slavia přerušila útok soupeře po pravé straně. Azpilicueta nespěchá s autem z poloviny hostů.
  • Luiz napálil pravačkou pouze zeď.
  • Kovačič si na středu došel pro faul Traorého.
  • Důležité
    Tři minuty nastavil sudí Skomina.
  • Král mohl přihrát Kúdelovi na pravou stranu, místo toho zakončil nad branku.
  • Stoch trefil Williana, Kepa skákal ke své levé tyči.
  • Žlutá karta
    Žlutou kartu dostává David Luiz (Chelsea FC).
  • Důležité
    Chelsea měla docela štěstí! Luiz zasáhl balón rukou na hranici vápna, nikoliv v šestnáctce.
  • Willian a Hudson-Odoi zaútočili po pravé straně, Chelsea posléze kombinovala na půli až vše pokazil Luiz.
  • Willian odkopl k polovině hrací plochy, tam pomohl Kolář svým spoluhráčům.
  • Střídání
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Callum Hudson-Odoi.
  • Stoch dal jesle Giroudovi a poslal míč na pravou stranu, při následném centru se nedohodl Luiz s Kepou na přední tyči a Chelsea může být ráda, že tenhle centr přežila bez úhony.
  • Střídání
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Milan Škoda.
  • Kovačič si naběhl na levou stranu do ofsajdu.
  • Fotbalisté Slavia Praha mají na londýnském stadionu silnou podporu fanoušků

• Milan Škoda se chystá do hry.
  • Po faulu na Kovačiče má Chelsea trestný kop z pravé strany, ten rozehraje nakrátko.
    Žlutou kartu dostává Kepa Arrizabalaga (Chelsea FC) za zdržování hry před výkopem od své branky.
  • Stoch vystřelil na ose hřiště přes Emersona nad branku Kepy.
  • Slavia hraje vyrovnanou partii s Chelsea ve druhém poločase...