ME ve fotbale 2020 - online přenos Itálie - Wales, 20. června 2021 18:00, Stadio Olimpico, Řím

Itálie

Wales

1 : 0

(1:0)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
  • Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Itálií a Walesem.
  • Wales

Wales byl před startem šampionátu považován za jednoho z outsiderů a na postup ze skupiny jej moc lidí netipovalo. Na předchozím šampionátu ve Francii ale Wales dokráčel až do semifinále, kde padl s pozdějším vítězem Portugalskem. Na úvod letošního turnaje Wales neodehrál dobré utkání se Švýcarskem, ale přesto i s kusem štěstí vybojoval remízu 1:1. Ve druhém duelu pak Wales přehrál Turecko 2:0. Ve skupině má tak čtyři body a v případě vítězství může slavit postup z prvního místa.
  • Itálie

Itálie v posledních měsících předvádí skvělé výkony. Italové vyhráli už deset zápasů v řadě! Ani v jednom z nich navíc neinkasovali a ve všech případěch vstřelili alespoň dvě branky! Poslední porážku si pak Itálie připsala v roce 2018 s Portugalskem. Na evropském šampionátu v úvodním duelu přehrála výsledkem 3:0 Turecko. V následném duelu změřila síly se Švýcarskem, kterému také nadělila tři branky.
  • Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali už šestkrát. Pětkrát zvítězila Itálie, jednou Wales.
  • Italové mají na turnaji hned dva hráče, kteří vstřelili dvě branky. Do sítě soupeřů se dvakrát trefili Immobile a Locatelli.
  • Úvodní sestavy:

Itálie: G. Donnarumma – Tolói, Bonucci (C), Bastoni, Emerson – Pessina, Jorginho, Verratti – Chiesa, Belotti, Bernardeschi.
    Náhradníci: Meret, Sirigu – Acerbi, Barella, Cristante, Di Lorenzo, Immobile, L. Insigne, Locatelli, Raspadori, Spinazzola, Castrovilli.

Wales: D. Ward – Gunter, Rodon, Ampadu – C. Roberts, Allen, Morrell, N. Williams – Bale (C), Ramsey, D. James.
    Náhradníci: A. Davies, Hennessey – Brooks, B. Davies, Lockyer, Levitt, Moore, Mepham, Norrington-Davies, T. Roberts, Jonathan Williams, H. Wilson.

Rozhodčí: Hategan – Ghinguleac, Gheorghe.
  • Oba týmy už jsou na hřišti. Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
  • Utkání právě začalo.
  • Italové obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale přihrávka směřující na levou stranu byla nepřesná.
  • Marco Verratti se na polovině hřiště dostal k odraženému míči a sklepl jej na levou stranu na Emersona. Itálie od začátku ukazuje, že dnes bude chtít hrát s míčem na kopačkách.
  • Daniel James si dobře pokryl míč na polovině hřiště a Jorginho jej nedovoleným způsobem poslal k zemi. Wales bude rozehrávat z poloviny hřiště.
  • Neco Williams si v pokutovém území naběhl na přetažený centr z pravé strany a levačkou zkoušel vrátit míč před branku. Jeho pobídku si ale pohlídal Gianluigi Donnarumma.
  • Neco Williams vhazoval na levé straně a dal si s rozehrávkou opravdu načas. Wales ale v posledních minutách hraje s míčem na kopačkách a ukazuje Italům, že to nebudou mít zadarmo.
  • Joe Rodon si dal pozor na nákop za obranu Walesu a hlavou sklepl míč do rukavic připraveného brankáře Warda. Ani gólman Walesu s rozehrávkou úplně nespěchal.
  • Federico Bernardeschi dostal přihrávku na pravou stranu a s vypětím všech sil ještě udržel míč ve hřišti. Následná kombinace Itálie vyústila v nepřesnou přihrávku.
  • Rafael Tolói dostal přihrávku na pravou stranu a musel rozehrávat pod tlakem. Kopem přes nohu napadajícího soupeře získal pro Itálii další vhazování.
  • Federico Bernardeschi chtěl přihrávkou vnějším nártem do pokutového území uvolnit Pessinu, jenže přihrávka byla příliš dlouhá a brankář Ward si došel pro míč.
  • Za dlouhým nákopem na levou stranu sprintoval Emerson, jenže pobídka byla příliš dlouhá a míč proskákal do zámezí. Rozehrávat bude Wales.
  • Italové sice hrají s míčem na kopačkách, ale hráči Walesu se skvěle pohybují a nenechávají fotbalistům v modrém moc prostoru pro kombinaci.
  • Andrea Belotti se v pokutovém území dostal ke krásnému centru Bastoniho z levé strany, jenže neusměrnil míč do sítě. Vzrušení navíc bylo zbytečně, Belotti stál v ofsajdu.
  • Andrea Belotti si tentokrát došel pro míč hluboko do pole. Ethan Ampadu si v souboji s útočníkem Turína pomohl rukou a poslal domácího hráče na zem.
  • Federico Chiesa číhal v pokutovém území na centr z levé strany. Fotbalista Juventusu už si rovnal nohu k zakončení, ale obránce jej zmátl natolik, že vůbec nezakončil.
  • Ward musel po delší době zasahovat. Emerson vyzkoušel své střelecké štěstí ránou z velké vzdálenosti, ale jeho skákavý pokus nemohl brankáře Walesu překvapit.
  • Ward si dal pozor na napadajícího soupeře a jednoduše nakopl míč na polovinu Itálie. Hráči v modrém mohou rozjet další útok ze své poloviny.
  • Další zajímavá situace před brankou Walesu. Střelu zpoza velkého vápna tečoval v pokutovém území Pessina, ale brankář Ward měl štěstí, že se balón odrazil právě k němu.
  • Marco Verratti sice nejprve vystihl rozehrávku Walesu, ale následně váhal s přihrávkou na lépe postaveného Belottiho. Pod nohy se mu vrhl Allen, který míč získal pro Wales.
  • Joe Allen se snažil udržet míč na hřišti patičkou, ale sklepl balón do zámezí. Itálie bude vhazovat a opět může rozjet nový útok.
  • Rafael Tolói nakopl míč vpřed po pravé straně, ale Chiesa jeho pobídku nepochopil. Míč se odrazil do zámezí. Vhazovat bude Wales. Zatím sledujeme opatrné utkání.
  • Matteo Pessina napadal rozehrávku Walesu a přizvedl míč hlavou do zámezí. Následně měl problémy s převzetím míče brankář Ward, ale těžkou situaci ustál.
  • Gareth Bale se po dlouhé době dostal k míči, ale Alessandro Bastoni k němu v souboji přistoupil hodně tvrdě a poslal největší hvězdu Walesu k zemi.
  • Neco Williams a Aaron Ramsey operovali na levé straně hrací plochy. Defenziva Itálie ale byla hodně pevná a nepustila soupeře do zakončení. Celou akci ukončil faul na Jorginha.
  • Důležité
    První obrovská šance Itálie! Na přihrávku do pokutového území si naběhl Andrea Belotti, který přetlačil obránce a nabídl míč na malé vápno. Dobíhající spoluhráč na balón o kousek nedosáhl!
  • Na opačnou stranu se dostal Daniel James, který odcentroval do pokutového území, ale Aaron Ramsey si při zpracování míče pomohl rukou.
  • Aaron Ramsey operoval s míčem na levé straně, ale místo centru raději přihrál do zadních řad. Nikdo v modrém dresu Itálie soupeřovu rozehrávku neatakuje.
  • Důležité
    Wales zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Daniel James, na jehož pobídku si naběhl Chris Gunter, jehož povedená hlavička prolétla těsně vedle branky!
  • Marco Verratti se dostal s míčem do pokutového území, kde si jej patičkou přehodil na pravačku a zakončil. Jeho technický projektil postrádal přesnost.
  • Důležité
    Chiesa zahodil obrovskou šanci! Fotbalista Juventusu se u zadní tyče dostal k propadnutému centru a vypálil. Jeho ránu tečoval Ampadu mimo branku!
  • Itálie po půlhodině dnešního souboje zahrávala rohový kop. Centrovaný míč se točil pryč od branky a nikdo v modrém se nedostal do zakončení.
  • Emerson sice na levé straně ukázal své rychlé nohy, pláchl obránci a najednou upadl. Krajní obránce Itálie si ale pokutový kop nevymodlil.
  • Allen vybojoval míč na vlastní polovině. Hráči Walesu však při rozehrávce zbytečně riskovali. Vše musel odkopem na tribunu uhasit Chris Gunter.
  • Federico Chiesa si naběhl na nákop na pravou stranu, jenže zpracováním si míč předkopl daleko před sebe a ani rychlík jeho kvalit už míč na hřišti neudržel.
  • Gareth Bale si dal do dalšího hlavičkového souboje chytře tělo a byl faulován. Wales tak po delší době může uklidnit hru na polovině Itálie.
  • Italové po chvíli vybojovali míč zpátky na své kopačky a už se opět tlačí na polovinu Walesu. Federico Chiesa z pravé strany neodcentoval přesně.
  • Itálie se snaží kombinovat, jenže Wales brání v pevném kompaktním bloku a soupeři nenechává moc prostoru pro hru s míčem.
  • Marco Verratti byl faulován po kombinaci s Chiesou. K zemi jej poslal Joe Allen, který v dnešním duelu nejde pro nedovolený zákrok daleko. Itálie má k dobru zajímavou standardní situaci.
  • Gól
    Itálie právě vstřelila branku!
    Itálie se po standardní situaci dostává do vedení! Exekuce přímého kopu se ujal právě faulovaný Marco Verratti, který vyslal krátký centr do míst, kam si naběhl MATTEO PESSINA, který usměrnil míč přesně ke vzdálenější tyči. Ward se po balónu natahoval marně.
  • Chiesa se chvíli po rozehrávce opět tlačil na polovinu Walesu. Také fotbalista Juventusu získal faul na svou osobu. Itálie tak rozehraje další přímý kop.
  • Další krásný centr poslal do pokutového území Federico Chiesa. Jeho přetažený míč vracel do ohně Emerson, ale trefil pouze obránce v červeném dresu.
  • Itálie v závěru prvního poločasu hraje skvěle! Verratti poslal do pokutového území parádní centr. Za míček se hnal Pessina, ale druhou branku v utkání zatím nepřidal.
  • Ramsey rozjel akci Walesu. Joe Allen celou akci zbrzdil a musel si pomoci přihrávkou vzad. Pozorní Italové navíc rychle vybojovali míč pro sebe.
  • Ramsey poslal přihrávku na pravou stranu, kam si naběhl Bale, jenže hvězda Walesu si nedokázala míč zpracovat. Itálie v prvním poločase brání skvěle.
  • Matteo Pessina se hnal za další přihrávkou na polovinu soupeře, ale akci Itálie zastavil praporek asistenta rozhodčího. Míč už před chvílí opustil hrací plochu.
  • První poločas skončil.
  • První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější domácí Italové. Na první šanci jsme čekali do 24. minuty, kdy si do vápna naběhl Belotti, ale nedokázal zakončit přesně. O tři minuty později na opačné straně hlavičkoval Chris Gunter, ale ani on netrefil zařízení. Ve 29. minutě pak Chiesa střílel z malého vápna, ale Ampadu jeho ránu srazil mimo branku. Itálie se do vedení dostala ve 39. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Matteo Pessina.
  • Začal druhý poločas.
  • Střídání
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Francesco Acerbi.
  • Do rozehrávky Itálie se musel zapojit Gianluigi Donnarumma. Brankář favorizovaného elku dostal do těžké pozice Acerbiho, ale střídající stoper situaci zvládl.
  • Ethan Ampadu si dal pozor na napadajícího soupeře. Ofenzivní fotbalisté Itálie ale v úvodu druhého poločasu napadají rozehrávku soupeře mnohem aktivněji než v první půli.
  • Také zadáci Walesu nyní riskovali při rozehráve na vlastní polovině. Andrea Belotti sprintoval za pomalou přihrávkou a scházely mu snad dva kroky.
  • Ampadu potáhl míč na polovinu hřiště, jenže přihrávkou na levou stranu nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Wales se ale snaží tlačit vpřed.
  • Federico Chiesa napadal Guntera při rozehrávce na polovině Walesu. Obránce v červeném dresu ale souboj zvládl a pomohl si malou domů na Warda.
  • Žlutá karta
    Na světě je první žlutá karta dnešního duelu. Za faul na vlastní polovině ji dostává Joe Allen.
  • Důležité
    Exekuce přímého kopu se nakonec chopil Federico Bernardeschi. Na hřišti se navíc zjevila hodně zajímavá situace. Italové postavili zeď před i za zdí Walesu. Bernardeschiho přízemní rána následně skončila na tyči!
  • Důležité
    Po chybě Acerbiho se v obrovské šanci zjevil Aaron Ramsey, který šel z úhlu sám na brankáře, jenže prováhal ideální moment na zakončení a přihrávkou pod sebe už spoluhráče nenašel!
  • Andrea Belotti si naběhl na dloubáček za obranu Walesu a bez váhání se do míče položil. Střela pravou nohou mu ale moc nesedla a míč skončil nad břevnem.
  • Čerená karta
    Velká komplikace pro Wales! Ethan Ampadu sestřelil Bernardeschiho a sudí vytáhl červenou kartu!
  • Ampadu už skutečně opouští hrací plochu s hodně kyselým výrazem v obličeji. Ampadu navíc může počítat se stopkou pro osmifinále.
  • Emerson dostal přihrávku na levou stranu, ale netroufl si na průnik proti obránci. Z opačné strany naopak prošel do velkého vápna Chiesa, ale trefil Warda.
  • Střídání
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Joe Morrell, přichází Kieffer Moore.
  • Bastoni fauloval unikajícího Jamese a daroval Walesu přímý kop v blízkosti pokutového území. Pro Wales mohou být standardní situace velkou šancí.
  • Exekuce přímého kopu se ujal Daniel James, který pravačkou poslal pobídku na malé vápno, jenže nikdo v červeném dresu se nedostal před svého strážce.
  • Verratti poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Bernardeschi, jenže druhý jmenovaný už nedokázal odcentrovat přes skvěle postaveného obránce.
  • Alessandro Bastoni potáhl míč na polovinu soupeře a diriguje rozehrávku Itálie. Z pravé strany poté přiletěl do vápna centr, který odhlavičkoval střídající Moore.
  • Důležité
    Matteo Pessina získal odražený míč na vlastní polovině, potáhl jej dlouhým sprintem, vyslal vpřed Chiesu, který poslal přihrávku pod sebe, ale Belottiho ránu Ward vyrazil!
  • Itáie zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kam se dral Rafael Tolói, ale hlavičkou v pádu minul branku Walesu o pořádný kus.
  • Federico Bernardeschi prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho nepovedený centr z první odvrátil dobře postavený Joe Rodon.
  • Jorginho vlétl do pokutového území a poslal pobídku do lepší pozice. Emerson si míč zpracoval a střílel z otočky, ale jeho ránu tečoval obránce na roh.
  • Gareth Bale chtěl přihrát na levou stranu, nicméně jeho pobídka byla příliš prudká a míč propadl až do zámezí. Itálie bude vhazovat na vlastní polovině.
  • Federico Bernardeschi se chtěl uvolnit na pravé straně, jenže se vyhnal až za brankovou čáru. Itálie ale proti oslabenému soupeři rozjela koncert přihrávek.
  • Connor Roberts na pravé straně sice získal odražený míč, ale měl proti sobě dva soupeře, kteří jej nenechali odcentrovat do vápna. Roberts ale získal aut.
  • Právě Roberts hodil míč až do pokutového území, kde číhali čtyři fotbalisté v červeném. Pevná defenziva Itálie ustála i tento moment a odehrála míč ze šestnáctky.
  • Emerson rozkmital své rychlé nohy po levém křídle, ale Joe Rodon před ním odkopl míč do zámezí. Itálie zahrávat další rohový kop.
  • Střídání
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Harry Wilson.
  • Střídání
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Bryan Cristante.
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Giacomo Raspadori.
  • Důležité
    Mohlo být vyrovnáno! Moore si v pokutovém území naběhl na centr z přímého kopu. Obrana Itálie ale zaspala a zapomněla na Garetha Balea, který si odskočil, ale střelou z voleje přestřelil branku!
  • Emerson dostal přihrávku na levou stranu, jenže si ani tentokrát netroufl na průnik a raději rozehrál na stopery. Zadáci Itálie se nikam neženou.
  • Kieffer Moore si výborně pokryl míč tělem na polovině soupeře a vybojoval faul na svou osobu. Wales v deseti hraje hodně sympaticky a vystrkuje růžky.
  • Giacomo Raspadori si v souboji s Aaronem Ramseym pomohl rukou a zatáhl soupeře za dres. Další přímý kop už Walesu nevyšel a defenziva Itálie získala míč.
    Žlutou kartu dostává Chris Gunter (Wales).
    Žlutou kartu dostává Matteo Pessina (Itálie).
  • Matteo Pessina si sice naběhl na přihrávku za obranu, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
  • Kieffer Moore svedl další souboj s Acerbim. Tentokrát si urostlý útočník Walesu pomohl nedovoleným úderem do soupeře. Italové mohou uklidnit hru.
  • Matteo Pessina si došel pro přihrávku do blízkosti velkého vápna, ale netroufl si na centr. Kombinace Itálie nyní trošičku připomíná házenkářské obléhání brankoviště.
  • Chiesa se zkoušel uvolnit v pokutovém území, přehodil si míč na pravačku a chtěl napálit míč před branku. Jeho pobídku srazila obrana na roh.
  • Po přizvednutém centru se do zakončení dostal Federico Chiesa, jehož další ránu levačkou srazil obráne v červeném na další rohový kop.
  • Střídání
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází David Brooks.
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Ben Davies.
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Dylan Levitt.
  • Střídání
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Gaetano Castrovilli.
  • Marco Verratti dostal přihrávku na levou stranu, ale ani on už netáhne italské akce vpřed. Hráči v modrém chtějí hrát hlavně s míčem na kopačkách.
  • Andrea Belotti se na hranici velkého vápna otočil a pohotově vypálil přímým nártem. Jeho projektil dobře postavený brankář Danny Ward zalepil v rukavicích.
  • Střídání
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Gianluigi Donnarumma, přichází Salvatore Sirigu.
  • Marco Verratti rozehrál na pravou stranu. Chiesa ale tentokrát nebyl v pohybu a celou akci Itálie zastavil. Proti pevnému bloku Walesu to v chůzi ale nepůjde.
  • Důležité
    Nastavují se tři minuty!
  • Důležité
    Ještě jedna zajímavá možnost pro Itálii! Cristante vypálil ze střední vzdálenosti. Po jeho přízemní ráně se natahoval Andrea Belotti, ale Ward si připsal dobrý zákrok!
  • Italové kombinují s míčem na kopačkách a už chtějí dnešní duel dohrát bez nějakých problémů. Ani hráči Walesu už nemají moc sil na napadání.
  • Konec zápasu.
  • Je konec! Itálie zvládla i poslední duel ve skupině a poráží Wales těsně 1:0. Itálie tak získala v základní skupině plný počet devíti bodů se skóre 7:0. V prvním poločase byla Itálie aktivnější a do první šance se dostala ve 24. minutě, kdy Belotti poslal míč na malé vápno, jenže tam se nikdo v modrém do zakončení nedostal. O tři minuty později mohl udeřit Wales, ale Gunter hlavičkoval nad břevno. Ve 29. minutě ukázal svou sílu Chiesa, jenže Ampadu zachránil Wales blokem. Itálie se tak do vedení dostala až ve 39. minutě, kdy se po Verrattiho přímém kopu trefil Matteo Pessina. Po změně stran mohl navýšit vedení Itálie Bernardeschi, ale střelou z přímého kopu trefil tyč. Následně po chybě Acerbiho postupoval sám na brankáře Ramsey, ale ten pro změnu prováhal ideální moment na zakončení. V 55. minutě přišla další komplikace pro Wales. Ethan Ampadu byl za ostrý zákrok vyloučen. V 65. minutě mohl italské vítězství potvrdit Belotti, jehož ránu srazil obránce na roh. V 75. minutě pak Wales zahodil svou největší šanci v utkání, když osamocený Bale z voleje přestřelil branku. Závěr utkání už si Italové pohlídali.
  • Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 11:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:12.