ME ve fotbale 2020 - online přenos Belgie - Rusko, 12. června 2021 21:00, Krestovskij stadion, Petrohrad - aktualizováno:

Belgie

Rusko

3 : 0

(2:0)

• Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
  • Ruský výkon zůstal za očekáváním. Belgičané dominovali hlavně v závěrech poločasů, kdy měli drtivou převahu na držení míče. Dále Rusko potopily na začátek ME fatální individuální chyby v úvodním dějství. Rusové mimo jiné také přišli o zraněného Žirkova a Kuzjajeva. Do toho stáhl trenér Čerčešov po 33 minutách na trávníku Denise Čeryševa, nejlepšího střelce domácího MS, a to nikoliv ze zdravotních důvodů. Inu, moc pozitiv na dnešním zápase sborná najít nemůže.
  • Belgie zvládla úvod mistrovství Evropy a porazila Rusko poměrem 3:0. Belgičané podali vyzrálý výkon, v útočné fázi Rusy prakticky k ničemu nepustili. Romelu Lukaku ukázal, že ne náhodou byl vyhlášený nejlepším hráčem posledního ročníku italské ligy a velkou efektivitu v zakončení. Dvěma góly zajistil bronzovému celku ze světového šampionátu v Rusku tři body při prvním vystoupení. Nicméně to není úplně podstatné, ten úplně nejdůležitější souboj dnes vyhrál Christian Eriksen.
  • Zákroky brankářů
    Thibaut Courtois (Belgie) – jeden zákrok
    Anton Šunin (Rusko) – jeden zákrok
  • Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:11.
  • Konec zápasu.
  • Andrej Semjonov odehrál nákop soupeře hlavou na levou stranu a ještě si v závěru zápasu zahrál nohama i Šunin.
  • Alexej Mirančuk ale levačkou přes čtyři belgické hráče ve zdi překopává horní tyč.
  • Dedryck Boyata nesouhlasí s tím, že by fauloval z levé strany Ozdojeva těsně před belgickým vápnem. Tak či onak – velice dobrá pozice pro Rusy z dvaceti metrů.
  • Gól
    Belgie právě vstřelila branku!
    Meunier si vychutnal obranu pasem na pravou stranu přes čtyři Rusy do běhu a ROMELU LUKAKU při souboji s posledním bekem Džikijou prostřelil Šunina po zemi na bližší tyč.
  • Eden Hazard dostal pas do běhu na pravé straně, Belgičané hráli poté až dozadu na Courtoise.
  • Trenér Čerčesov se zlobil poté, co sudí Lahoz přisoudil aut Belgii. Rozhodčí Lahoz jej musel uklidňovat.
  • Arťom Dzjuba byl zdvojený na levé straně Meunierem a Dendonckerem, ruský útočník zasáhl balón rukou.
  • Alexej Mirančuk našel centrem jen protihráče a Rusové musí začít až od Šunina.
  • Belgie se ubránila na přední tyči a Golovinův centr z pravé strany odehrál Boyata nečistě levačkou na roh.
  • Leander Dendoncker šlápl z pravé strany na nohu Maxima Muchina, kartu ale nedostal. Mirančuk kope volný přímý kop.
  • Eden Hazard se otočil, nezastavili jej tři hráči. Poslal míč na pravou stranu, odkud centroval Meunier na hlavu beka.
  • Kombinací Belgie a následným zapojením Courtoise pokračuje poměrně nudný druhý poločas.
  • Youri Tielemans fauloval nedovoleným skluzem Mirančuka.
  • Rusům se čas krátí a směrem dopředu se celkem trápí.
  • Belgie kombinovala na polovině hřiště, poté zaútočil Eden Hazard na levé straně a pomohl mu jeho bratr, ten už byl ale s míčem v zámezí.
  • Eden Hazard převzal pásku od Vertonghena.
  • Střídání
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Dennis Praet.
  • Střídání
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jan Vertonghen, přichází Thomas Vermaelen.
  • Yannick Carrasco nepřešel na pravé straně přes Džikiju, Belgie bude pokračovat autem.
  • Igor Divejev vypíchl míč ve skluzu Edenu Hazardovi na polovině hřiště, Rusové vzápětí hodlali využít levou stranu, ale bylo to v podání sborné dost pomalé.
  • Youri Tielemans byl stažený na zem na pravé straně Ozdojevem.
  • Thomas Meunier zpracoval přihrávku na pravou stranu, následně předal balón Carrascovi, který se nedostal přes bránícího fotbalistu.
  • Nebude to dlouho trvat a do hry se podívá Thomas Vermaelen.
  • Belgický kapitán se vrací zpět na plac.
  • Jan Vertonghen zůstal ležet na place kvůli zdravotním problémům. Zdálo se, že jej chytla křeč.
  • Střídání
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Eden Hazard.
  • Upřímně řečeno – že by to byl ve druhém poločase festival vyložených příležitostí? To opravdu ne!
  • Arťom Dzjuba přebíral míč na levé straně v ofsajdu.
  • Youri Tielemans oslovil delším pasem na levou stranu do běhu Lukakua, ten našel Mertense, jehož ubránila ruská defenziva těsně před svou šestnáctkou.
  • Belgičané si vyměňují míč, čelí presinku soupeře a hrají i s brankářem.
  • Yannick Carrasco si až moc předkopl míč na levé straně.
  • Arťom Dzjuba dohrál rozehrávajícího Jana Vertonghena, což postřehl hlavní rozhodčí.
  • Thomas Meunier uhýbal nahrávce soupeře z levé strany. Následně Toby Alderweireld nastřelil při rozehrávce Dzjubu a vykopávat bude Courtois.
  • Denis Čeryšev vydržel na hřišti jen 33 minut. Ve 30. minutě vystřídal Kuzjajeva a teď je trenér Čerčesov stáhl, a to nikoliv ze zdravotních důvodů.