ME ve fotbale 2020 - online přenos Anglie - Chorvatsko, 13. června 2021 15:00, Wembley Stadium, Londýn - aktualizováno:

Anglie

Chorvatsko

1 : 0

(0:0)

• To už je z utkání Anglie – Chorvatsko vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu.

Fauly: 9:10.
  • Čtyři nastavené minuty uplynuly a hlavní arbitr Daniele Orsato dnes naposledy foukl do píšťalky. Anglie na úvod evropského šampionátu poráží Chorvatsko 1:0!

Jedni z největších favoritů na zlato vlétli do utkání ve velkém stylu. Již v šesté minutě dokázal Phil Foden z nadějné pozice na hranici vápna trefit tyč. O několik minut později rozehrával Angličané rohový kop, který propadl přesně proti noze Kalvina Phillipse a prudkou ránu musel řešit až Livaković. Právě tento pokus byl ale jediným, který v první půli směřoval mezi tři tyče. Nápor výběru Garetha Southgatea trval jen dvacet minut a poté se dostali ke slovu i Chorvaté. Modrić ani Rebić s Kramarićem však Pickforda ani jednou neprověřili. Ještě těsně před přestávkou rozehrával volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice Trippier, ale razantním pokusem trefil jen Perišiće, který byl v obranné zdi.

Po změně stran se dlouho ani jeden výběr nemohl vrátit do tempa. Zčistajasna poté přišla vedoucí branka Albionu. Mount rozběhl přihrávkou Phillipse, ten si potáhl balon kopem obránce a ještě naservíroval pas na osamoceného Raheema Sterlinga a fotbalista Manchesteru City dokázal v nouzi propálit gólmana Livakoviće. Po hodině hry byl v šanci i Harry Kane, ale v gólovce selhal, ani střela Masona Mounta z volného přímého kopu se do branky nevešla a ta zápas skončil 1:0.
  • Konec zápasu.
  • Modrić chtěl překvapit domácí obranu parádním pasem na Vlašiće. Právě střídající Nikola Vlašić vracel balon do ohně, ale jako první si míč stáhl do rukavic Jordan Pickford.
  • Ani další nahrávka na Brekala nebyla z nejpřesnějších. Balon si před střídajícím útočníkem Chorvatska stáhl Mings, který ještě zapojil do rozehrávky i Pickforda.
  • Střídání
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Dominic Calvert-Lewin.
  • Dlouhý nákop našel rozběhnutého Perišiće, ale křídelník Interu neměl potřebnou podporu spoluhráčů a nedokázal se prosadit proti výrazné přesile ve vápně Anglie.
  • Hlavní rozhodčí Daniele Orsato přidává ve druhém poločase ještě čtyři minuty.
  • Bellingham je zpět na nohou. Mountova rozehrávka z místa přestupku měla najít Phillipse, ale balon odskočil po trávníku až za koncovou čáru.
  • Tvrdá srážka Bellinghama s Vidou ve středu pole. Právě mladý záložník Dortmundu musí být ošetřován na hrací ploše, ale zdá se, že bude brzy v pořádku.
  • Raheem Sterling, který převzal kapitánskou pásku od Kanea dokázal tělem zastavit Vrsaljka. Navíc balon bez doteku doprovodil až za koncovou čáru a rozehrávat tak bude moci Pickford.
  • Až od Livakoviće putoval míč k Vrsaljkovi. Krajní bek Atlética Madrid rychle přenesl hru přes celou šířku na Gvardiola. Chorvaté následně získali další aut na Sterlingovi.
  • Jordan Pickford s rozehrávkou příliš nespěchal. Po dlouhém nákopu ale neměl příliš šancí ke zpracování Rashford. Balon vylétl za postranní lajnu.
  • Nadýchaný centr Luky Modriće mířil do pokutového území. Ještě před zakončením se však píská Faul. Ještě si něco vyřizovali Stones s Ćaletou-Carem.
  • Střídání
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Mario Pašalić.
  • U středové lajny svedl silový souboj Rashford s Kovačićem. Balon se odrazil od hostujícího záložníka až za postranní lajnu. Angličané ale z autového vhazování nic nevytěžili.
  • Chorvaté se v posledních minutách tlačí více a více do útoku. Právě nově přichází Bellingham mohl po zisku balonu rozběhnout dlouhým pasem Rasforda, ale přihrávka skončila až u Livakoviće.
  • Do hry se dostává na posledních deset minut i šestnáctiletý Jude Bellingham. Trochu nečekaně střídá kapitána Harryho Kanea.
  • Střídání
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Jude Bellingham.
  • Gvardiol našel na středu Petkoviće. Následně mířil do útoku střídající Brekalo, ale kolem přesily Trippiera a Mingse neprotáhl do pokutového území.
  • Opět si vzal balon pro sebe Kovačić. Se zpracováním si však neporadil Petković a tak tak, že toho domácí nevyužili k parádnímu brejku. Kane se ale proti poslednímu obránci neprosadil.
  • Po tvrdém souboji u postranní lajny se držel za koleno Nikola Vlašić. Faul se píská ale právě střídajícímu Chorvatovi. Tvrdou ránu schytal také střelec zatím jediného dnešního gólu Raheem Sterling.
  • Střídání
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Bruno Petković.
  • S Kovačićem si narazil u středového kruhu Modrić. Právě Luka Modrić zatím není ve druhém poločase tak vidět, jak by se očekávalo. Tentokrát ale dokázal skvěle najít Gvardiola, ten však kolem Walkera neprošel.
  • Nakonec to vypadá, že Stones bude v pořádku. Po krátkém pobytu za postranní lajnou se vrací domácí stoper zpět do zápasu.
  • John Stones se posadil na trávník a signalizuje směrem k lavičkám zdravotní problém. Ke stoperovi Manchesteru City už spěchají lékaři.
  • Odražený balon po dlouhém centru do vápna skončil přesně u Sterlinga, který však pálil pouze vysoko nad branku Dominika Livakoviće.
  • Harry Kane musel snést další ostrý zákrok hostujícího stopera. Rozhodčí okamžitě odpískal faul proti brance Chorvatska. Angličané s rozehrávkou nespěchali.
  • Chorvaté se rozhodně nevzdávají a snaží se co nejrychleji vyrovnat. Vrsaljkův centr našel Rebiće, následně Pickford sebral balon před dotírajícím Perišićem.
  • Na pravé straně držel balon Vrsaljko. Akce hostujícího týmu pokračovala vysokým centrem do vápna, kde si ale Rebiće pohlídala dvojice Stones – Mings.
  • Po trojici střídání může zápas pokračovat. Pickford dlouhým výkopem našel na levé straně Mounta. Následně se poprvé dotkl balonu také čerstvý Marcus Rashford.
  • Střídání
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Marcus Rashford.
  • Střídání
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Josip Brekalo.
  • Střídání
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Nikola Vlašić.
  • Opět byl v problémech Brozović. Při rozehrávce si nevšiml napadajícího Mounta a jen tak tak, že se záložník Anglie nedostal do jasné šance v pokutovém území.
  • Důležité
    Balon si postavil na místo přestupku sám Mason Mount. Záložník Chelsea však v nadějném postavení přestřelil. Balon pouze prolétl nad břevnem Livakovićovy branky.
  • Žlutá karta
    V zápasu se nám přiostřuje. Ve středovém kruhu ztratil míč Brozović, následně naháněl unikajícího Mounta, kterého zastavil jen za cenu další žluté karty.
  • Duje Ćaleta-Car přihrával na krátkou vzdálenost Brozovićovi. Také Vrsaljko se chtěl zapojit do kombinace, následně v prostoru penalty zakončoval Rebić, ale po odskoku branku netrefil.
    Třetím potrestaným mužem zápasu je Phil Foden. Mladý křídelník zbytečně došlápl na kopačku Joška Gvardiola.