ME ve fotbale 2020 - online přenos Skotsko - Česko, 14. června 2021 15:00, Hampden Park, Glasgow - aktualizováno:

Skotsko

Česko

0 : 0

(-:-)

  • Souboj má taky pozadí z nedávné klubové scény. Tím je souboj pražské Slavie s celkem Rangers v rámci soutěže Evropské ligy. Někteří skotští fanoušci vidí v Češích rasisty. Navíc český tým nepoklekne na podporu Black Lives Matter. Na druhou stranu jsou názory, že záležitosti v rámci klubové scény se nepřelévají do záležitostí reprezentací a až v samotném průběhu zápasu uvidíme, jak se skotští fanoušci budou na stadionu chovat.
  • Dnešní první vystoupení odehraje Česko ve Skotsku a to na stadionu Glasgow – svatostánek v Hampden Parku.
  • Skotský tým si je vědom, že konfrontace s Českem bude klíčová pro jejich postupové ambice. Skotové mohou v zápase těžit z toho, že hrají na domácím půdě, kde je za vítězstvím poženou diváci kteří se po dlouhé době mohou vrátit do hlediště. Příliv energie od fandících diváků může být jedním z klíčových faktorů úspěchu ostrovního celku.
  • Českou reprezentaci čeká snad nejdůležitější zápas v rámci jejich silné skupině. Případné vítězství nad dnešním soupeřem, by dávalo Česku určité ambice na postup ze základní skupiny. Trenér české reprezentace se nechal slyšet, že Skotové vychází z dobré defenzívy a podnikají rychlé útoky prostřednictvím vysokých a kolmých míčů. Dále se domnívá, že zápas budou rozhodovat maličkosti, kupříkladu i standardní situace.
  • Český celek nemá se Skotskem zrovna nejlepší vzájemnou bilanci. Již se Skoty prohrál třikrát za sebou! A to dvakrát v loni na podzim v rámci Ligy národů.
  • Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Načíst další